Happy_girl med MiniMonster! Skrevet 21. november 2007 #1 Skrevet 21. november 2007 Uff, det er vondt.. men ikke vondt nok tydeligvis. Har ikke vært på sjekk enda, og fungerer fint i mellom riene, så da er det vel ikke så alvorlig.. Kommer noen små snikende imellom innimellom, men jeg kommer meg gjennom de uten problem. Riene varer ellers i rundt ett minutt, noe de har ligget på de siste timene.. De har absolutt tatt seg opp å blitt sterkere da! Lar sambo sove litt nå mens jeg har lagt meg til på stua, så blir det vel en tur på føden i løpet av natta/morningen.. Holder ut noen timer til enda tror jeg ja.. - Er veeeldig trøtt da, det skal sies.. Har jo hadd kraft i riene siden klokka 1700 ca, men det hele starta rundt kl 0700 i dag tidlig så jeg kjenner kroppen vil sove nå.. noe som er klin umulig pga smertene da! Jo og en ting til mens jeg holder på her! Det er full fart i lillejenta i magen da! Så som om det ikke er nok med smertene så sliter hu meg ut med MASSE romstrering atpåtil... Det skal ikke være lett gitt...
Happy_girl med MiniMonster! Skrevet 21. november 2007 Forfatter #2 Skrevet 21. november 2007 Må korrigere meg selv: Rier hvert 3 min!
Happy_girl med MiniMonster! Skrevet 21. november 2007 Forfatter #4 Skrevet 21. november 2007 Tusen takk! Sitter å er redd for at det skal stoppe opp.. Men straks takene kommer så er det liksom ingen tvil om hva som foregår! Blir nok ikke lenge til jeg må komme meg av gårde snart nå nei!
Gjest Skrevet 21. november 2007 #5 Skrevet 21. november 2007 Oioioi... Høres jo ut som du er veldig godt igang da! Bor du nærme sykehuset? Blir en spennende natt for deg dette her :-)
Happy_girl med MiniMonster! Skrevet 21. november 2007 Forfatter #7 Skrevet 21. november 2007 Da har jeg vært en tur på føden.. Riene var på olass, men hadde kun 2 cm åpning!!! herregud denne fødselen kommer til å ta en eeeevighet!!! Så ble sendt hjem med 2 pinex forte, putta i meg begge å håper nå på å få hvilt meg litt.. Ble plutselig usikker på om hu sa jeg skulle ta begge med en gang, men er tror hu sa det.. håper det.. uff.. hodet er ikke helt med etter denne runden.. Men som hu sa så var det ofte startsfasen som var værst, og at det var mulig jeg var i full gang bare et par timer,.. så tvitvi sier jeg bare jeg!!!
Gjest Skrevet 21. november 2007 #8 Skrevet 21. november 2007 Du får bare prøve å hvile deg da, og samle så mye krefter du klarer :-) 2 cm er bedre enn ingenting!!!! Masse lykke til, tenk at du har så kort tid igjen før du får holde og se babyen din! :-) Stå på, belønningen er ikke langt unna!
Gjest Riga + snulla & vesla Skrevet 21. november 2007 #9 Skrevet 21. november 2007 Masse lykke til!:-) Håper du får sove litt, i alle fall hvile litt, slik at du blir uthvilt når du skal ha babyen din! Anbefaler selv å ha varmeflaske der det gjør vondt
LiKr Skrevet 21. november 2007 #10 Skrevet 21. november 2007 Nå er du sikkert på føden? Maaasse lykke til - hvis du ikke allerede har fått Nora Elise i armene dine.... :-D
Gjest Skrevet 21. november 2007 #11 Skrevet 21. november 2007 Å så spennende!!!!!!!!!!!! lykke til!!!!!
Gullet og frøet <3 FØDEKLAR <3 Skrevet 21. november 2007 #12 Skrevet 21. november 2007 oj oj oj, så spennende! Gleder meg til å høre hvordan det har gått! Masse lykke til!
Gjest Skrevet 21. november 2007 #13 Skrevet 21. november 2007 Lykke til Happy girl ) Krysser fingrene for at du enten er ferdig eller godt i gang!!! Nå gleder jeg meg til å logge inn neste gang )))))
mimmitiltre Skrevet 21. november 2007 #14 Skrevet 21. november 2007 LYKKE TIL!!!! Haaper alt gaar straalende!!! du er saa heldig som er saa naerme maalet!!
Happy_girl med MiniMonster! Skrevet 21. november 2007 Forfatter #17 Skrevet 21. november 2007 Pinex forten hjalp på, og jeg har fått sovet masse.. meeeen jeg sitter her enda :-( åååh... og det er fortsatt vondt, men det er litt lengere imellom hver rie igjen nå.. men de varer lengere og er ganske så kraftige.. Dette er jo rett og slett ren tortur det. Blir nok ingen bebis her med de første timene nei! Takk for alle gode tanker iallefall da.
enpå3ogenpå1 Skrevet 21. november 2007 #18 Skrevet 21. november 2007 næmmen - er du her enda? Håper det drar seg på og det kommer en bebis fort
*1+1=2 små* Skrevet 21. november 2007 #19 Skrevet 21. november 2007 tenk at du jaffal er i gang=) lykke til!!
Athina' Skrevet 21. november 2007 #21 Skrevet 21. november 2007 Slenger meg på den 'jøss, er du her enda?'. Jeg trodde du hadde reist til føden forlengst jeg :-) Herlig å tenke på at man er i gang da og at snart har du babyen i armene dine, men det er unasett helvetes vondt og det må være fryktelig slitsomt å gå med rier så lenge du har gjort *grøss* Håper det blir fortgang snart! :-) Lykke til :-)
Happy_girl med MiniMonster! Skrevet 21. november 2007 Forfatter #22 Skrevet 21. november 2007 ja, huff dette tar på... :-( Og ikke tro på den at man har lik fødsel som sin mor. Mamma hadde nemlig rier i tre timer og vips så var jeg ute! Jeg har sittet med aktive rier siden klokka 1700 i går! Og det er så lite jeg kan gjøre og.. DRIT vondt mens det pågår, og så er det liksom helt greit igjen.. huff, jeg har noen laaange timer foran meg ja :-( Men snart er snuppa mi her! Takk gud for at det kommer noe SÅ positivt ut av denne smerten! -ikke meningen å skremme folk altså! Ser ut til at jeg er en av de som desverre bruker tid på dette..
<3LillePrins<3 Skrevet 21. november 2007 #23 Skrevet 21. november 2007 happy girl!! om det er noen trøst, så er jeg i samme situasjon som deg! eller, har ikke pågått på langt nær så lenge, men det er iallefall noen sinnsyke bølger med smerter som kommer med ca fem min mellomrom! er førstegangs så aner ikke om det er rier, men det BØR være det! syyyykt vondt når det står på, men har ikke helt mistet fokus mellom slagene huff, håper det skjer noe snart!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå