Anonym bruker Skrevet 19. november 2007 #1 Skrevet 19. november 2007 bare lurer litt på om kostholde og hva man ikke bør gjøre for å ikke miste melka? er det noe spesielt man bør holde seg unna? jeg er litt bekymra for å miste melka mi..
Love my kidz Skrevet 19. november 2007 #2 Skrevet 19. november 2007 Tror ikke kostholdet har så mye å si for produksjonen jeg. Bare pass på å amme ofte nok og jevnt nok du. Selvfølgelig er det gunstig for både deg og baby at du spiser næringsrikt. Og så er det jo mange babyer som blir dårlige i magen av f.eks løk, kål, krydder, kaffe osv. Men for å ikke miste melka må du bare amme ofte nok =)
Mor di! Skrevet 19. november 2007 #3 Skrevet 19. november 2007 Mamma sier til meg at du "kan ikke miste melka, men du kan tvile den vekk". Amm jevnt og trutt, det øker produksjonen!! Så ifølge mamma må du altså aldri tvile på at du har for lite melk, føler du at du har for lite så ta deg en liten spasertur eller noe for å slappe av-da kommer den =) (mamma sine ord altså, om det er slik i realiteten vet jeg ikke =))
Piipii Skrevet 19. november 2007 #4 Skrevet 19. november 2007 Jeg har hørt at maltblokker er bra for produksjonen:) Også ingerfærøl og clausetaler:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå