Tiril77 Skrevet 19. november 2007 #1 Skrevet 19. november 2007 Jeg hadde IKM på tors 15/11. Mensen har ennå ikke kommet. Har hatt en del mensmurring, særlig rundt IKM. Litt "kribling og prikking" til stadighet. Testet med CB (ikke digital) i ettermiddag. Testen var negativ. Jeg har hatt regelmessig mens siden jeg slutta med minipiller for ca 1/2 år siden. Hva skjer. Er det muligheter for at testen var negativ og at jeg likevel er gravid eller er det ikke klaff denne mnd heller? Dersom jeg er gravid må jeg ha blitt det rundt 1. november...... Ingen sjanse etter det da mannen har vært bortreist......
mollimams Skrevet 19. november 2007 #2 Skrevet 19. november 2007 Hei! Tror det er helt vanlig at man kan teste positivt seint, har iallefall lest om flere her inne som har testa positivt først så seint som 14 dager etter IKM. Selv har jeg 3 fra før, men har da testa først når jeg var over 6 uker alle gangene. Lykke til da!
*Ine* m/ novembergull i magen Skrevet 20. november 2007 #3 Skrevet 20. november 2007 Jeg hadde også ikm den 15 nov. Testet negativt med CB digital på ettermiddagen den 16. Nå er jeg på dag 36 i syklusen. Testet igjen i morges (stavtest fra billigtester), fortsatt negativ. Og ingen TR. Kjennes ikke ut som om hun er på tur heller. Frustrerende!! Har aldri hatt mer enn 31 dagers syklus. Har litt ustabile sykluser, men stort sett mellom 26 og 29 dager. Har sååå lyst på baby i magen. Forferdelig kjipt å gå rundt å vente på enten en positiv test, eller TR sånn at man kan komme seg over i en ny pp.. Vi får krysse fingrene for at tanta har dratt på ferie, og at vi testet positivt snart! Lykke til =)
Tiril77 Skrevet 22. november 2007 Forfatter #4 Skrevet 22. november 2007 Har ikke testa på nytt, men TR har ennå ikke dukket opp. Hvordan er det med deg Lykkeliten??)
*Ine* m/ novembergull i magen Skrevet 22. november 2007 #5 Skrevet 22. november 2007 Ingen TR her heller.. Tok enda en test i går ettermiddag, fra billitester. Fortsatt negativ.. Nå har jeg heldigvis snart ikke flere tester igjen. man blir litt hekta på testing. Har en CB digital igjen, tenker jeg venter til over helga med den hvis ikke TR dukker opp. Når skal du teste Tiril??
Gullklumpen! Skrevet 22. november 2007 #6 Skrevet 22. november 2007 Hei! Jeg skulle har TR forrige mandag. Tok en test på onsdag for en uke siden og den var negativ! Tok en test på morgen i dag og det stod det GRAVID!! Så det kan hende du bare må vente litt....selv om det er vanskelig;)
Tiril77 Skrevet 22. november 2007 Forfatter #7 Skrevet 22. november 2007 Jeg tør ikke teste jeg da. Blir så nedtur dersom det er negativt ennå en gang.... Så lenge TR holder seg borte, er det jo ett eller annet skulle en tro? Føler meg ikke så veldig gravid, selv om jeg er litt svimmel og tidvis litt kvalm og har mensmurring (murring er det absolutt mest av om kvelden. Da føler jeg meg litt oppblåst). Blir bekymra for at det skal være noe galt med meg, kanskje mest derfor jeg ikke tester? Utsetter og utsetter....... Greier ikke stole på at symptomene jeg har er noe annet enn inbilning. Forrige gang jeg var gravid, hadde jeg mye tydligere symptomer, og testa positivt ganske tidlig. Mener å huske at jeg tok test litt ut på dagen da også. Men når jeg skal teste blir det helt sikkert om morgenen denne gangen.
Tiril77 Skrevet 22. november 2007 Forfatter #8 Skrevet 22. november 2007 Takk for oppmuntrende ord! Gratulerer med en liten spire, Tiger!!!!
Tiril77 Skrevet 22. november 2007 Forfatter #9 Skrevet 22. november 2007 Blir spennende å høre om hvordan det går med deg! Lykke til!!!!
MartheMor+Lillegutt Skrevet 22. november 2007 #10 Skrevet 22. november 2007 Jeg har hatt regelmessig syklus i 1 1/2 år - helt fram til forrige pp. Da gikk jeg 18 (!!) dager over tiden, så kom tanta. Nedtur kan du si.. Jeg var til gyn et par dager etterpå og fortalte han dette, han sa det at dette var ganske vanlig. Sier ikke dette for å ta fra deg håpet, men bare for å si at det kan være noe sånt. Men jeg krysser fingrene for at du er gravid:))
*Ine* m/ novembergull i magen Skrevet 22. november 2007 #11 Skrevet 22. november 2007 Tiril: Skjønner deg godt. Jeg tenker også mye på om det kan være noe "feil" med meg Har hatt litt uregelmessige sykluser siden p-pilleslutt i mars, men aldri over 31 dager. Er nå på dag 38(!!!) Sambo har et barn fra før, og den gangen klaffet det visst med en gang. Akkurat det gjør jo at jeg tenker enda mer på at det "må" være noe galt med meg, siden jeg ikke blir gravid.. Vel, vi får vente og se da.. og så får vi holde hverandre oppdatert! Er ganske ofte innom på toalettet, bare for å se etter TR. Men det kjennes ikke ut som om hun er på tur... Vi kan vel i allefall skrive under på at vi er i en spennende (og litt frustrerende) periode akkurat nå..
*Ine* m/ novembergull i magen Skrevet 22. november 2007 #12 Skrevet 22. november 2007 Tiger 83: Gratulerer så mye med spiren!! =) Håper vi andre følger etter snart..
*Ine* m/ novembergull i magen Skrevet 22. november 2007 #13 Skrevet 22. november 2007 dytter denne tråden litt opp jeg.. =)
Tiril77 Skrevet 23. november 2007 Forfatter #14 Skrevet 23. november 2007 Uff, ja. En skal jo ha noe å bekymre seg for.... :-) Jeg synes ikke du skal "ta på deg" skylda for at du ikke blir gravid bare fordi mannen har barn fra før og at det klaffa med en gang da. Mye kan jo skje - det er visst sånn at har mannen feber kan han bli steril i en periode (et par mnd, mener jeg og huske). Altså et forbigående problem. Vi ble også gravide med en gang jeg slutta med p-piller forrige gang. Denne gangen har vi forsøkt siden i våres. Du har så rett i at dette er frustrerende!
*Ine* m/ novembergull i magen Skrevet 23. november 2007 #15 Skrevet 23. november 2007 Takk for støtten Tiril skal prøve å ikke tenke så mye på det fremover.. Hvordan står det til der i dag? Her kom faktisk TR i dag.. på dag 39!! Kjente ingen tegn til at hun var på tur, men plutselig var hun der. så da er det over i ny pp for min del. Hadde virkelig et håp om at det var noe der denne mnd.. Lurer litt på om jeg skal ta en pause fra prøvingen nå i desember. ser at det er flere på BIM som diskuterer dette, med tanke på julebord, alkohol osv.. Har aldri drukket noe særlig med alkohol, men en øl eller 1-2 glass vin til maten synes jeg er godt. Så tror jeg skal unne meg det når det blir julebord.. Vel, jeg fortsetter å krysse fingrene for din del.. Håper du er heldigere enn meg, at spiren sitter denne mnd! =)
Tiril77 Skrevet 23. november 2007 Forfatter #16 Skrevet 23. november 2007 Så leit Lykkeliten! Men når det først er sånn er det jo like greit at tanta kommer og en kan begynne på nytt. Du får ta det litt med ro på julebordene, for plutselig så sitter den! Når du minst venter det! ;-) Masse lykke til! Krysser alt jeg har for deg!
Tiril77 Skrevet 25. november 2007 Forfatter #17 Skrevet 25. november 2007 Tok en test til idag tidlig. Negativ. Nå er det bare å vente på TR! Har null tro på at testen idag ikke er til å stole på. Jeg er ikke gravid! Men hvor blir TR av?????
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå