Gå til innhold

Veldig mammadalt- "hater" pappa


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en sønn som straks blir to år. Han er forferdelig mammadalt, det er så ille at jeg ikke kan gå på do i 2. etge uten at han må bli med, ellers blir han grintet og roper og sutrer. Han foretrekker meg i alle situasjoner, når han blir tatt opp om morgenen, hvis vi må inn til han på natten, og han sier alltid "mamma skal gi meg", eller "ikke pappa!" hvis pappaen prøver å hjelpe han med noe.. Og noen ganger sier han "Nei, ikke pappa!!" når pappaen kommer hjem.

Det skal sies at det er jeg som har vært mest sammen med sønnen vår, det er alltid jeg som tar mest ansvar og det er jeg som legger han hver dag.

Men dette er så trist for pappaen, og jeg frykter at det gjør at far og sønn får et mer og mer distansert forhold.

Jeg sier at pappaen må være mer sammen med sønnen vår, men han jobber ofte på ugunstige tider.

Det skal sies at det går mye bedre når de to er alene sammen, at han kommer over griningen etter mamma etter 5 minutter og er blid etter det, men det er jo ikke noe hyggelig når pappaen føler seg så tilsidesatt og i andre rekke når vi er sammen alle tre.

Går dette over?

Er det noe vi kan gjøre?

Noen som har noen erfaringer eller råd?

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

vi hadde en periode for ikke så lenge siden da jenta vår var veldig sint på pappaen sin.. merket at det kom av jobbingen hans, mye overtid! det hjalp veldig med at han kom hjem tidligere de dagene han kunne og brukte sin ledige tid med snuppa vår.

Skrevet

Hei

 

Har ikke helt samme erfaringen som deg, men tenker at det hjelper sikkert godt å la de to få være en del alene sammen.

Ellers så tror jeg vel at dette er sånn som er i perioder, og at de første årene er de fleste mest mammadalt, men at dette endrer seg etterhvert.

Kanskje du kan prøve å skryte masse av pappaen når barnet ditt hører på, sånn som f.eks. Så kjekt når pappa kommer hjem, og nå skal pappa lese eventyr for deg, osv. Høres litt banalt ut kanskje, men når vi har hatt antydninger til det som du beskriver, har vi tullet mye med pappa og inkludert han i alt.

 

Skrevet

Jeg har ingen råd, men vil bare si at vi har det på akkurat samme måte. Dette var som om jeg skulle ha skrevet det selv, faktisk. Jenta mi er litt over to år.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...