Gå til innhold

Dere som skal ha keisersnitt....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg bare lurer på hvorfor og hva som skal til for at dere får keisersnitt jeg?

 

Hilsen en som er uviten:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har hatt en dødfødsel i uke 37 og et risikosvangerskap fra før pluss at dette er også risikosvangerskap!

Skrevet

tror du kan be om det, men vet ikke hva som må til for å få

Skrevet

Jeg har et karnøste i hodet, så de vil ikke at jeg skal føde naturlig pga blødningsfaren. Det var jeg selv som tok opp dette med jordmor da jeg ble gravid.

Skrevet

vil ikke rissikerer og revne enda en gang.. revna så mye sist gang, at de på sykehuset anbefalte meg og ta keisersnitt hvis jeg skulle ha flere barn. Er ikke så vannskelig og be da. Så jeg håper virkelig jeg får keisersnitt når den tid kommer.

Skrevet

Jeg skal be om det pga traumatisk fødselsopplevelse (= hastesnitt og dårlig oppfølging i ettertid, dvs fikk ikke målt bekkenet) ved forrige fødsel.

 

Hvis jeg hadde trodd jeg kunne få en lett fødsel , så ville jeg gjerne unngått keisersnitt. Ikke bare dans på roser med det valget, pga kan ikke løfte annet enn baby de første seks ukene, og ikke trene og anstrenge seg på tre mnd, pluss fare for komplikasjoner under og like etter keisersnittet.

Skrevet

Vi skulle ha planlagt keisersnitt pga firlinger, men det ble hastekeisersnitt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...