~Fanta~ Skrevet 18. november 2007 #1 Skrevet 18. november 2007 Orket ikke lenger 48 "tulle"gaver til pakkekalenderen.... Det er jo håpløst å finne passende småting til gutter synes jeg. En gutt på 8 år trenger liksom ikke 13 viskelær eller 8 blyantspissere.... Så vi startet i fjor med adventsgaver istedet. De hadde hver sin sjokokalender, og barnetv-kalender som de åpnet hver dag, også fikk de en pakke hver søndag når vi tente adventslys. Istedefor 7 pakker til 10-15 kr hver dag, fikk de en til 100-150 på søndagen. Og gutta var storfornøyde;o)) Storegutt kom og spurte meg nå om vi skulle ha pakkekalender eller lysgave i år. Da jeg sa lysgave, hoppet han av glede;o)) Flere enn meg som gjør det på denne måten?
Regnbuemor til 2 Skrevet 18. november 2007 #3 Skrevet 18. november 2007 Vi har ikke startet med pakkekalender ennå, men det der var et virkelig bra tips. Neste jul er snuppa 4,5 så da må nok vi også slenge oss på dette, og da skal jeg jammen stjele ideen din:)
Gjest Skrevet 18. november 2007 #4 Skrevet 18. november 2007 Det har vi også, bedre enn å kjøpe tøyseting.
jordbær mathilda Skrevet 18. november 2007 #5 Skrevet 18. november 2007 Det var en god ide:)) Her i huset åpner de paake kalenderen hver sin dag,så blir det ikke så himla dyrt,og de får litt finere ting! Jentene er stor fornøyd med det, i år får lillesøster på 2 også være med, så da blir det hver tredje dag. I tilegg har de en sånn liten sjokoladekalender!
nedtråkka kaviartubepupper Skrevet 18. november 2007 #6 Skrevet 18. november 2007 det var en god ide ) skal huske på det til lille blir litt eldre!
Gjest Skrevet 18. november 2007 #7 Skrevet 18. november 2007 Det har vi også. Bruker og pakke en mini!!! ting inn hverdag. En pakke rosiner, en liten sjokolade ell. søndag gir vi en større gave.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå