Gå til innhold

Hva må jeg gjøre nå???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal flytte fra samboer etter at det masse drit fra han kom fram i helga...

 

Hva må jeg gjøre nå i forhold til nav etc???????

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kontakter nav og bestiller time hos en rådgiver der, deretter kontakter du familievernskontoret og får time der til mekling. Så setter du deg ned og slapper av før papirarbeidet begynner.

 

Snakk med xn din om samvær, barnebidrag, fordeling av ting og hus/bil, men ikke gjør det til en krangel da kan dere heller vente til dere får komme på familievernskontoret.

 

Lykke til.

Skrevet

ring familievernkontoret, bestil time til deg og Xen din. ring nav bestil time til deg. du får vistnok ikke støtte fra nav før du har fått med deg et brev fra FVK om at dere har møtt om der og snakket sammen.

Skrevet

det gjaldt visst bare den ekstra barnetrygda var det noen som sa.

Skrevet

hm.. ja det stemmer, for jeg fikk en eller rannen mail fra aleneforeningen som at de hadde klaget på det. for da blir bare den eneforelderen tvunget til og møte og ikke den andre. og det var diskriminerende.

 

Skrevet

Ok! Men skal jeg kontakte de her vi bor nå eller dit jeg kommer til å flytte? Familien min bor 50 mil unna og jeg vil flytte tilbake dit. Var jo pga han jeg flytta hit!

 

HI

Skrevet

Det kommer an på når du flytter. Du må kontakte den kommunen du bor i.

Skrevet

husk at du ikke kan flytte med barna uten hans samtykke... Da kan det bli betraktet som kidnapping.

Skrevet

Hæ???? Tuller du?? Innen landet også?

Skrevet

Barnet får ikke bytte adresse uten fars samtykke hvis dere har delt ansvar.

Skrevet

Siden dere sannsynligvis har bodd sammen (?) så har dere delt foreldreansvar, så han må skrive under på at barna dine flytter med deg. Når du har fått det i orden så kan du flytte hvor du vil. Han kan sette seg i mot det,men det er den som har den daglie omsorgen som kan ta den avgjørelsen, så så lenge det er i Norge kommer han nok ingen vei med å nekte deg det. (Husk på hva som er det beste for barna da! De trenger også faren sin.)

Når det gjelder meklingsattesten så er det kun nødvendig i forbindelse med utvidet barnetrygd. Du får overgansstønad uten å være til mekling. (Merkelig nok... har nettopp vært gjennom det samme..)

Husk å få endret skattekortet også til skatteklasse 2! ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...