Anonym bruker Skrevet 16. november 2007 #1 Skrevet 16. november 2007 Har tenkt å handle litt gaver på ebay, men hvordan gjør en det ang toll osv. Noen som kan hjelpe meg??? Er det og slik at dersom man handler undre 1000 kr,så slipper man toll?? Og om man skriver gave på pakken?? Hvordan gjør en i såfall dette???
Anonym bruker Skrevet 16. november 2007 #2 Skrevet 16. november 2007 Under 200 så slipper du toll....... Ta det i flere vendinger, men da ender du opp med å betale mer i frakt.
Yrha Skrevet 16. november 2007 #3 Skrevet 16. november 2007 Grensa er 200 kr. Det er ikke alltid pakken blir stoppet i tollen, men ofte. Du kan enten be om å få sendt varene i flere omganger, men som sagt, så blir frakta dyrere. Eller så kan du sende spørsmål til selgeren om han kan skrive på mindre verdi på pakken. Jeg fikk skrevet på 40 dollar, i stedet for 100 dollar som jeg egentlig betalte. Da ble det mindre toll på meg Men det er ikke alle selgere som vil gjøre dette da, så du må vel bare spørre pent
FanteGuri Skrevet 16. november 2007 #4 Skrevet 16. november 2007 Hvis man får avsender til å skrive at det er en gave på pakken, så kan man handle for over 200 kr uten å betale toll, vi har gjort det mange ganger. Men, det er ikke alle avsendere som ønsker det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå