vimsesvimsen Skrevet 15. november 2007 #1 Skrevet 15. november 2007 Er så lei av å vente nå! Vi skal sannsynligvis begynne å prøve på nyåret og jeg vet jo at det ikke er lenge til, men akkurat i dag virker det som en hel evighet! Venter på klarsignal fra legen (ettersom jeg har en tilstand med litt for mye blodplater i blodet) og nå har han sagt at vi kan begynne på nyåret. Men samtidig er det noen flere prøver som skal tas (bl.a. beinmargsprøve på nytt igjen. Au!) og så må vi jo vente på svar på de igjen! Åh, alt tar sånn tid!!!! Er leeeei! Noen som har noen positive ord?
AO3 Skrevet 15. november 2007 #2 Skrevet 15. november 2007 *sukk* Jeg vet hvordan du har det. Jeg blir også veldig frustrert av og til, særlig siden jeg ikke har en fastsatt tid når vi skal begynne å prøve. Jeg tror det blir like over nyåret, men det kommer an på jobbsituasjonen til sambo etc etc i og med at han skal begynne i ny jobb om tre uker. Jeg synes det hele er veldig frustrerende, men samtidig skjønner jeg at han har mye å tenke på for tiden, og lite energi. MEN mitt råd er å prøve å fokusere på noe annet! Ikke tilbring altfor mye tid på baby-relaterte sider, som denne... Det hjalp meg faktisk mye å kutte ned litt på tiden her inne. Dessuten er det jo kjempefint at du blir fulgt så godt opp av legen din. Tenk hvor risikabelt det kan være å bli gravid hvis du har problemer relatert til blodkoagulasjonen! Du gjør nok både deg selv og barnet ditt en stor tjeneste ved at du sørger for at alt er i orden FØR du blir gravid. Dessuten, snart er det jul, og da går jo tida som kjent kjempefort. Og så er det plutselig nyttår, og da kan vi kanskje begynne å prøve, begge to?
vimsesvimsen Skrevet 15. november 2007 Forfatter #3 Skrevet 15. november 2007 Takk for oppmuntrende ord! =) Jeg skal prøve å holde ut! Blir godt fulgt opp ja, og setter pris på det. Han sier han skal ha et tett samarbeid med gyn på sykehuset den dagen jeg eventuelt blir gravid, og det vil da bli flere kontroller og UL. Det er jo positivt! Økt sjanse for spontanabort... Han har ikke bestemt seg enda om jeg skal gå på blodfortynnende eller ikke da, det er det vi venter på. Nyere forskning viser at de som har litt for mange blodplater, der det ikke er en genfeil, kommer best ut av det uten medisin. Så, vi får se. Tenkte jeg skulle ringe han i morgen og presse litt på... Nå er verdiene mine plutselig blitt lavere, så det er jo også supert! Bare det holder seg slik! Vi får håpe at vi begge to kommer i gang på nyåret og at tiden til da går super fort!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå