Piipii Skrevet 13. november 2007 #1 Skrevet 13. november 2007 Lillemann har vært litt misfornøyd noen dager nå. har vært vannskelig å amme han for han bare sliter og river i puppen. Jeg har tenkt at dette er prg av at han har kiss2, han spiser bra når han sover, men i våken tilstand har det gått litt så som så. De siste nettene har han vært utrolig urolig. Jeg har også ang dette tenkt at det er prg av kissen. Vi var til ny behanlig på mandag og etter dette har han også vært veldig urolig. Har liksom ikke tenkt så sinnsykt mye over det, da dette også har vært vanlig. Men i natt har han vært vldig urolig og våknet mye. Han spiste alle gangene han var våken, men jeg vet ikke om det var fordi han var sulten eller at han bare ville ha pupp. Ok i allefall for å gjøre dette kort så fikk han mat nå klokken 21.30, og jeg pumpet meg nå altså 1,5 time etterpå og da fikk jeg bare ut 50 ml. Det er jo utrolig lite??!!!!!??? Så kansje det er fordi han får for lite mat han har vært urolig, eller tror dere det kan ha sammenheng med kissen og at han har vært til behandling. Hmmm dette ble veldig rotete og lite forstålig, men håper noen kan komme med litt råd til meg. Trenger det virkelig nå Takk for at du gadd å lese:)
LizzyG Skrevet 13. november 2007 #2 Skrevet 13. november 2007 Har nok ingen gode råd å gi deg,men hva med å prøve å gi mme for å se om han blir roligere da? For hvis han blir det, så tyder jo det på at du ikke har nok melk.
Gjest Skrevet 13. november 2007 #4 Skrevet 13. november 2007 Har du pumpet ut mer før,eler er dette første gangen etter fødsel du gjør det? Jeg hadde mer enn nok melk,men hvis jeg prøvde å pumpe meg fikk jeg knapt ut 40ml.-...
Piipii Skrevet 13. november 2007 Forfatter #5 Skrevet 13. november 2007 Har pumpet meg før, og det har variert hvor mye som kommer ut. Noen ganger har det kansje vært så lite som nå, men som regel har det vært mye mer. Kansje sånn 50-70 per pupp. Og hvis jeg ikke har ammet han helenatten kan det fint komme opp i 180:) Hadde tenkt å gi han mme nå ikveld men finner selvfølgelig ikke måleskjeen, så får vente til i morgen. Skal prøve å amme og pumpe meg hver time i morgen for å få opp produksjonen og se om det hjelper.
LizzyG Skrevet 13. november 2007 #6 Skrevet 13. november 2007 Jepp, gjør det så du evt. får opp produksjonen. Lykke til hvertfall.
Gjest Skrevet 13. november 2007 #7 Skrevet 13. november 2007 Det er jo stor sansynlighet for at han har økedager:)
Piipii Skrevet 13. november 2007 Forfatter #8 Skrevet 13. november 2007 Takk for det. Å blir så fortvilet av alt dette ang hvor mye melk man har osv:( Åh som jeg syter, syns litt synd på meg selv i dag,hehe
Piipii Skrevet 13. november 2007 Forfatter #9 Skrevet 13. november 2007 Men hvis han har øke dager, har ikke de vart veldig lenge og burde man ikke da også merket noe på dagtid?
Attpåklatten :-)™ Skrevet 13. november 2007 #10 Skrevet 13. november 2007 Du er superflink som bestemmer deg for å prøve å amme mer for å øke produksjonen. Synes det høres ut som om det kan være behandling og den biten som plager ham. Litt ekstra kos hos mamma er vel klart å foretrekke for ham da:-) Og det er jo slik at jo mer han ligger til brystet og suger, jo mer produseres:-) Flotte saker:-) Og lykke til - det er slitsomt mens det står på, men prøv å vær trygg på at du kan gi det beste til din baby, uansett:-)
Gjest Skrevet 13. november 2007 #11 Skrevet 13. november 2007 Det er ofte bare merkbart på kvelden/natta for da har man som regel mindre melk i utgpkt. Du bør forsøke å legge han oftere til på dagtid i morgen. Liker du vørterøl eller munkholm/Clausthaler er dette bra for produksjonen. Ta det med ro og ikke stress så ordner nok dette seg fort. Begynner man å pumpe og stresse for det virker for lite er man ute å kjører:)
Piipii Skrevet 13. november 2007 Forfatter #12 Skrevet 13. november 2007 Takk for kjempe oppmuntring. Skal gi det noen dager til, så får jeg se hva som skjer:)
Attpåklatten :-)™ Skrevet 13. november 2007 #13 Skrevet 13. november 2007 Kjøp deg en pose med maltblokker, har super effekt på øking av produksjonen det også:-) Sett av de neste dagene til kos og amming, ikke noe stress, bare ro og fred, så skal du se det går seg fint til:-)
Piipii Skrevet 13. november 2007 Forfatter #14 Skrevet 13. november 2007 Takk for tips og råd, hjelper masse å høre sånt:) Skal prøve å gi han oftere i morgen på dagen. Problemet er bare at han er en sånn unge som ikke gidder å spise hvis han ikke er sulten,hehe:) Og gjett om jeg skal drikke vørterøl i morgen, liker det ikke men det får så være;) Har drukket ammete i bøtter og spann her, men da hjelper kansje ikke det da?
Piipii Skrevet 13. november 2007 Forfatter #15 Skrevet 13. november 2007 Skal gjøre det så godt jeg kan:) Hvor får jeg kjøpt maltblokker?
Piipii Skrevet 14. november 2007 Forfatter #16 Skrevet 14. november 2007 Må bare få takket dere som støttet meg igår. Lillemann var veldig urolig i natt også, så var veldig fortvilet her. Men nå fikk han mat 8.30 og jeg pumpet meg nå, og vips så fikk jeg ut 50 på det ene brystet. Er ikke allverden det heller, men mye bedre enn i går ihvertfall, så nå ser jeg litt lysere på det:) Noen som forresten vet hvor jeg får kjøpt maltblokker?
gærne ko Skrevet 14. november 2007 #17 Skrevet 14. november 2007 Trur dei har det på dei fleste matvarebutikker...
madammen med tulla og fødeklar Skrevet 14. november 2007 #18 Skrevet 14. november 2007 huff sender en klem. husker sel hvor frustrerende da jeg holdt på å miste mellken til snuppa! ( hvis det er det du gjør da.. men uansett når det er styr med måltid og amming!) men det var en helt ny hverdag når hun fikk mme. hun ble en ny tilfreds jente:) selv om det er trist å miste melken håper jeg mme hjelper for dere!! er ikke kjekt når de bare tuller og ikke får i seg mat!! stakkar små engler!! Lykke til
Piipii Skrevet 14. november 2007 Forfatter #19 Skrevet 14. november 2007 Skal la det få en sjanse til så får jeg se hvordan det går:)
prekæs Skrevet 14. november 2007 #20 Skrevet 14. november 2007 Det er ikke sikkert du mister melken. Det er mange som ikke klarer å pumpe ut. foreslår at du tar en tur på helsestasjon og veier før og etter amming. Slik blir det mest riktig. Dette går bra:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå