Gå til innhold

dere som skal ta keisersnitt!?!?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Leser om mangen av dere som har planlagt keisersnitt.. Lurer bare litt på hvorfor? Er det noe dere velger eller noe dere får beskjed om?:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

 

Trur det er veldig forskjell..

 

Jeg var kjempe redd sist jeg skulle føde, fordi jeg fikk beskjed om at jeg skulle ha et stort barn..hun ble estimert til 4600gr..

 

Jeg hadde to forskjellige leger og jeg gråt like masse og like høylytt begge ganger fordi jeg var redd og ikke ville føde et så stort barn..

 

Ikke viste jeg hva jeg gik til heller da dette var min første fødsel..

 

Jeg fikk da bare beskjed om at jeg var såpass høy at jeg var skapt til og føde..kan tru det hjalp på meg og psyken..

 

Jeg fikk etterpå en jordmor time med en herlig jordmor på føden, som fikk roet meg ned, og strippet meg siden jeg var moden..dette var 4 dager før termin og to dager etterpå kom tulla mi på 4100gr, og en grei fødsel, men en erfaren jordmor som også var kjempe flink til og sy..he he

 

Så tror nok de fleste som skal ha ks har en serlig grunn;-)

 

For min erfaring er at dette er ikke noe alle får.. uten en god grunn;-)

 

 

Skrevet

For min del så ble d ett valg i samråd m lege og jordmor pga ruptur sist fødsel...

Hadde jeg fått som jeg ønsket, så hadde jeg gått for en fødsel, til tross for forrige opplevelse, da jeg vet at ikke alle fødsler er sånn... men d fikk jeg ikke da d ikke er medisinsk forsvarlig, i mitt tilfelle i allefall.

Skrevet

Jeg skal ha det, fordi jeg sist fikk en gutt som var 4700 og i seteleie. var keisersnitt da også. Denne gangen er babyen igjen estimert til å bli 4600, og er en såkalt stjernekikker. De ville fraråde å føde vanlig.

Skrevet

Legen bestemte det her:o)

 

 

Skrevet

sikkert for at hun lurte vel!!! hva trodde du da?

Skrevet

enig med deg soleie. dette var da ikke noe snodig spørsmål..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...