Anonym bruker Skrevet 13. november 2007 #1 Skrevet 13. november 2007 Lurer på denne symfysen, det skal være beinet foran. Men dette beinet går jo ganske langt ned gjør det ikke? Har noen smerter ganske langt ned, men jeg ville sagt at det var i underlivet, men på utsiden. i nærheten av der beinet slutter. Ikke lett å forklare. Kan det ha noe med bekkenløsning å gjøre? Er i uke 18, tror ikke det er strekksmerter fra livmor som løfter seg, for de kjenner jeg lengre opp.
Cindy_jah Skrevet 14. november 2007 #2 Skrevet 14. november 2007 Symfysen er størrelsen på livmor fra nederst til øverst:-)
♥♥mortil4♥♥ Skrevet 14. november 2007 #3 Skrevet 14. november 2007 Symfysen er det beinet som også kalles skambeinet. Dersom du har symtomgivende bekkenløsning, så får du ofte smerter her. Gå og få det sjekket hos legen din du. Greit å ha bekkenet i orden. Han kan henvise deg til kiropraktor/fysioterapeut. (symfyse/fundusmål er det målet de tar på livmoren
Anonym bruker Skrevet 14. november 2007 #4 Skrevet 14. november 2007 Nei, det er det beinet (skambeinet) som ligger helt nede foran. De måler fra dette beinet til der livmoren slutter oppe (symfyse/fundusmålet)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå