Gå til innhold

Avbestilling hos Star Tour - noen som vet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har bestilt tur til sommeren, men er usikre på om vi skal eller ikke. Turen er ganske dyr,så vi føler at vi må tenke litt til.

Depositum på 4600.- må betales i kveld, hvis ikke blir reisen kansellert. Jeg har prøvd å finne reglene for avbestilling etter at depositumet er betalt, men finner ingenting. Har ikke lyst til å ta sjansen på å miste disse pengene. Vi har reiseforsikring med avbestillingsbeskyttelse, men hvor mye må vi evt. regne med å betale i egenandel?

Noen som vet hva som gjelder her?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg ville ringt og hørt med reiseselskapet. De er sære på disse reglene! Vi hadde bestilt tur en gang, men stedet vi skulle til var herjet av skogbranner så vi ville ikke dit allikevel, og ville da bytte reisemål. Vi fant et nytt sted, fra samme operatør, til samme land, bare noen mil unna det opprinnelige stedet, men allikevel måtte vi da betale avbestillingsgebyr for å få lov til å endre sted.

Skrevet

hvor har dere bestilt? :D er ute etter ferietips med barn! hehe

Skrevet

Ja, jeg kunne jo ringt, men regningen må betales i kveld... Skulle vel ha gjort det i forrige uke, men var bortreist med jobben, så alt forsvant for meg. Hvor mye betalte dere i avbest.gebyr?

Bea: vi har bestilt på Kypros, Fig Tree Bay. Ble varmt anbefalt av damen på reisebyrået.

Skrevet

Du mister iallefall ikke depositumspengene på å avbestille senere.

 

5. KUNDENS RETT TIL Å AVBESTILLE ELLER Å OVERDRA REISEN

 

5.1. Avbestilling ved force majeure

 

Kunden har rett til å avbestille pakkereisen, og få refundert de innbetalte beløp for pakkereisen, dersom det på reisemålet eller i umiddelbar nærhet av dette de siste 14. dagene før pakkereisen skal ta til, konstateres krigshandlinger, naturkatastrofer, farlige smittsomme sykdommer eller andre begivenheter som må likestilles med de nevnte, og det er rimelig grunn til å anta at forholdene også vil gjøre seg gjeldene når pakkereisen etter avtalen skal ta til. Retten til avbestilling skal også gjelde dersom begivenhetene inntrer på eller langs reiseruten, og de innebærer en reell risiko for kunden. Krav om refusjon av ytelser som ikke er en del av pakkereisen må, dersom betaling for slike ytelser allerede er videreformidlet fra arrangøren til den aktuelle tjenesteleverandøren, rettes til den aktuelle tjenesteleverandøren på avtalerettslig grunnlag.

 

Retten til avbestilling etter dette punkt gjelder ikke dersom kunden kjente, eller burde kjenne til, omstendighetene da han inngikk avtalen om kjøpet av reisen.

 

 

 

5.2. Avbestilling mot vederlag

 

Kunden har rett til å avbestille reisen mot å betale et administrasjonsgebyr som ikke skal overstige kr 300 frem til det er 42 dager igjen til avreisedøgnet starter. For reiser av spesielt kort varighet (mindre enn 5 døgn) hvor det kun er mulig å bestille senere enn 42 dager før avreise, eller lang varighet (over 42 døgn) kan arrangøren likevel i sine betingelser sette annen frist.

 

Når reisens særegne og dokumenterbare karakter gjør det rimelig, kan arrangøren sette avvikende betingelser også fra nedenstående refusjonsregler. Disse må i tilfelle være spesielt tydelige og lett forståelige. Avbestiller kunden etter at fristen er utløpt, skal disse regler gjelde:

 

– Avbestilling mellom fristen for avbestilling mot gebyr (som hovedregel 42 dager før avreisedøgnet starter) og til det er 15 dager igjen til avreisedøgnet starter: Refusjon av det innbetalte beløp minus depositumets størrelse

 

– Avbestilling etter det er mindre enn 15 dager til avreisedøgnet starter og før det er 3 dager før avreisedøgnet starter: Refusjon av 50% av reisens fulle pris eks. avgifter som ikke påløper.

 

– Avbestilling senere enn 3 dager før avreisedøgnet starter eller utelatt fremmøte ved avgang: Ingen refusjon ut over offentlige avgifter som ikke påløper.

 

 

 

 

Skrevet

Telefon 815 81072

 

08.00 - 19.00 Man - Fre

10.00 - 16.00 Lør

15.00 - 20.00 Søn

 

 

Ring nå og spør. Du har 15 min. på deg...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...