Gjest renate&nydelige christina Skrevet 11. november 2007 #1 Skrevet 11. november 2007 Til deres egne barn? Foreldre/søsken? I går handlet jeg julegaver til snuppa...brukte vel en 1200kr på ullundertøy, sokker , vanter, luer og tøfler hun trenger til barnehagestart.... Jeg og sambo har 4 søsken tilsammen, hver sin bror og søster...hvor mye gir dere til søsken?? Vi er litt usikre på det....dessuten er de 16,18,20 og 24 år gamle så hva kjøper man til de? De hadde vel sikkert likt best og få gavekort...men hvor mye?
pinglo Skrevet 11. november 2007 #2 Skrevet 11. november 2007 Mulig vi er gnitne, men vi pleier å gi ca 200 kr hver til søsken/nieser og nevøer. Gir ikke gave til søsken hvis de har barn. Da er det barnet som får.
Gjest renate&nydelige christina Skrevet 11. november 2007 #3 Skrevet 11. november 2007 ok..her er alle søskene single og uten barn da...hadde vært lettere og de hadde hatt barn...kunne jeg bare kjøpt babyting:-)
imsdal med julesmak Skrevet 11. november 2007 #4 Skrevet 11. november 2007 Her er det bare jeg som har søsken, men da 5 stk. De får for ca. 300 kr hver, i tillegg til at de får en liten ting fra onkel/tanteungen sin.(max 100 kr)
imsdal med julesmak Skrevet 11. november 2007 #5 Skrevet 11. november 2007 Btw. mine søsken er i alder fra 5 til 22 år. Og foreldrene mine får for ca. sammen sum som søskenene.
hit og dit Skrevet 11. november 2007 #6 Skrevet 11. november 2007 Me bruker 500,- eller meir på dei i familien, søsken, niese, foreldre, fadderunge. Utenom så kjøper me ikkje så mange presanger, for det kan fort bli for mange. Eg kjøper til eit par venninner. Bror min er 13 år og har nylig oppdaga jenter, så han skal få parfyme. Søstra mi får sikkert klær eller gavekort, ikkje lett til ein femtenåring. Sambo sine søsken er alle voksne så det blir det ting dei trenger til huset. Må nok be om ein ønskeliste i år, for det er ikkje lett. Så står alltid my little pony høgt hos desse jentene eg skal kjøpe til, og det er ikkje så ille dyrt her i Ungarn. Egentlig kunne eg tenkt meg at mine og hans søsken bare kjøpte til Tuva i år. For meg er jula for barna, og det kan fort bli mykje handling. Dette er nå ein heilt anna diskusjon :-P
___ Skrevet 11. november 2007 #7 Skrevet 11. november 2007 Til min manns bror gir vi ingenting. Han synes hele jula er noe styr. Gir bestandig en gave, ca 200,- til datteren hans på 14 selv om faren ikke liker det. Til min søster og hennes fammilie bruker vi 150,- til 400 på ungene, kansje 100 på min svoger og på min søster blir det ofte ca 800,-. Til egne barn har det variert fra 200,- til 2000,-. Kommer ann på hva de trenger. De er små enda så det mest spennende har ofte vært esken eller papiret. Til min manns foreldre prøver vi å sende en blomst eller noe. De er ikke interesert. Mine foreldre får gjerne fra 200,- til 800,- hver.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå