Gå til innhold

Fruktmos! Noen tips?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Tenkte å lage hjemmelaget fruktmos i dag. Tulla har helt DILLA på frukt, så det går en del av disse glassene...

 

Men hva bør jeg kombinere? Har kjøpt inn:

 

Ananas

Epler

Pærer

Bananer

Bringebær

Kiwi

Mandariner

 

Noen som har tips eller oppskrifter? Også evt med andre ingredienser...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

jeg har pleid å kjøpe økologiske svisker eller aprikoser og lager mos av det. Koker i 20 min og mose. Også har jeg det i fryseren, gjerne i isterningsbrett, så kan man ha det i grøten.

 

har også kjøpt fryste bær og laget smothies med yoghurt. men jenta di r kaskje ikke gammel nok for melkeprodukter.

Skrevet

hvor gammel er jenta di? kiwi, ananas og klementiner er sitrusfrukt, og det skal de vel ikke ha før de er ca 1 år...

 

jeg koker epler til de er møre, moser de og har oppi litt kanel. det er knallgodt... jeg og snuppa sitter med hver vår skje i kjelen... he he

 

samme kan du gjøre med pære.

 

banan og avokadomos er også godt, bare å blande 50/50.

Skrevet

Takk for tips! :o) Visste virkelig ikke at de ikke kunne spise ananas og kiwi før de var et år gamle, men da får jeg vel droppe det!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...