Gå til innhold

Trening etter fødsel: Magemuskler.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann!

Spm ang trening av magemuskler...

Var på fysiotrim 3 dager etter fødsel på barselavdelingen der de snakket om treneing. En øvelse gikk på de skrå magemusklene. Da er det jo gtreit å trene de nå 2 uker etter fødsel.

De rette magemusklene, var det slik at vi burde vente i 6 uker? De på sidene da? Noen som vet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

du bør vente til 6 uker er gått, ellers kan du få et sånt søkk i midten hvis du forstår hva jeg mener;) ikke så fint nei... (fysioen som sa det til meg, har med at musklene på en måte er dratt ut til sidene etter at du har gått gravid, og at det må trekke seg sammen igjen før man bør trene)

Skrevet

så man kan begynne å trene magen igjen på normalt vis etter 6 uker???

:=)

Skrevet

Jeg begynte trening etter 6 uker. Jeg har trent magemuskler veldig forsiktig. Legen sa til meg at man ikke skal trene mage før man har plass til mindre enn 1 finger mellom magemusklene. Min mage har nå begynt så smått å bli flat igjen. Men, jeg har tatt det veeeeeldig forsiktig. Det er nå litt over 3 mndr siden jeg fødte.

Skrevet

hvordan kjenner man det da?

hmmm:)

Har så lyst til å begynne med sit ups...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...