Snart mamma til 4 Skrevet 9. november 2007 #1 Skrevet 9. november 2007 hei=) jeg har ei datter som blir 1år i morgen, og her om dagen så tok jeg graviditetstest og den var positiv.. vet ikke om jeg skal være glad eller ikke... jeg er alenemamma og gravid med samme faren som til hun på 1år. mamma mener jeg skal ta abort, men jeg selv vet ikke om jeg kommer til å takle d... så jeg vil gjerne at dere kan hjelpe meg litt=) for jeg trenger virkelig råd nå...
aNoNyMe_MeG Skrevet 9. november 2007 #2 Skrevet 9. november 2007 Jeg synes det er vanskelig å gi deg råd for jeg aner jo ikke situasjonen din. Er du i jobb? Økonomi? hva sier barnefar? Har du overskudd? Mange spørsmål som dukker opp. Du må avgjøre det selv ut i fra hva du klarer og føler er best for deg og barnefar tror jeg. Din mor kan si hva hun synes, men det er til slutt du og barnefar som må avgjøre dette så ikke la deg presse til noe om du egentlig ikke vil. Gjør deg/dere opp en mening til beste for slik dere føler.
ukjent Skrevet 9. november 2007 #3 Skrevet 9. november 2007 Det er helt og fullt din avgjørelse hva du vil gjøre. Jeg tok abort da jeg var 18 og har aldri angra. Da hadde jeg ikke barn. Det har jeg nå og aner ikke hvordan jeg hadde takla det. Beholder du vil jo ikke angre. Er det noen mulighet for at det kan ordne seg med faren? Det spørs hva du vil med livet ditt i forhold til utdannelse, jobb osv. Lykke til!
Snart mamma til 4 Skrevet 9. november 2007 Forfatter #4 Skrevet 9. november 2007 jeg er ikke i jobb, og jeg kan ikke klage på økonomien heller... BF er like usikker som meg.. Men vi har ikke lagt noen planer om vi skal flytte sammen igjen eller hva som skal skje framover... Har kontaktet amathea nå for å høre hva de sier
Snart mamma til 4 Skrevet 9. november 2007 Forfatter #5 Skrevet 9. november 2007 jeg vet ikke om d ordner seg mellom oss.. det er derfor jeg er så usikker å.. og om jeg kan takle en abort
Snuppa! Skrevet 9. november 2007 #6 Skrevet 9. november 2007 Hei! Jeg har selv nettopp tatt abort. Var som du veldig usikker på følelsene mine i forhold til faren. Jeg har et barn fra før. Det var en veldig tung avgjørelse og jeg kommer til å tenke på det resten av livet,men jeg gjorde det som var best for meg. Men det er vanskelig å svare på hva som er best for deg. Sender deg en god klem!
Den heldige eier av ett barn Skrevet 9. november 2007 #7 Skrevet 9. november 2007 Hei Tok også abort for ikke så lenge siden, tulla var under ett år, og jeg og bf hadde gjort det slutt. Jeg angrer ikke. Om du føler at det er en sjans for at dere vil komme sammen igjen, så kan det jo være lurt å beholde. Har du snakket med bf om dette?
Gjest Skrevet 9. november 2007 #8 Skrevet 9. november 2007 kan ikke si hva du bør gjøre, men hadde det vært meg hadde jeg definitivt tatt abort! Hadde ærlig talt ikke orket å være alene med 2 barn nå Lykke til )
Gjest Skrevet 9. november 2007 #9 Skrevet 9. november 2007 det finnes nok ingen fasitsvar på dette, men om jeg skal gi ett råd sier jeg at du må kjenne på hva du føler og vil, for det er bare du som kan ta denne avgjørelsen:) Husk at det er du som skal leve med en eventuell abort og at dette er din kropp, om du vil beholde barnet tror jeg du klarer det kjempefint selv om det nok kan bli slitsomt til tider:) lykke til med valget, håper du velger det som føles rett for deg:)
Snart mamma til 4 Skrevet 9. november 2007 Forfatter #10 Skrevet 9. november 2007 Takk=) Godt å høre hva andre sier som ikke kjenner meg som en venninne eller familie... Trenger alle svarene som jeg kan få=)
Snart mamma til 4 Skrevet 9. november 2007 Forfatter #11 Skrevet 9. november 2007 Ja, jeg har gjort d.. Og han vil jeg skal beholde d, men vis jeg vil ta abort så er d helt greit å.. og jeg og bf vet ikke om vi skal bli sammen eller flytte sammen igjen heller.. d har vært litt problemer i forholdet vårt
Snart mamma til 4 Skrevet 9. november 2007 Forfatter #12 Skrevet 9. november 2007 Takk for d=) ble litt lettere nå for et sånt positivt svar... Håper selv jeg tar den rette avgjørelsen=)
Anonym bruker Skrevet 9. november 2007 #13 Skrevet 9. november 2007 Hei, Det er kun du som kan svare på dette, men hadde det vært meg hadde jeg beholdt barnet. Selv er jeg blitt alene med ei på 1 år. jeg ønsket meg bare 1 barn og det har jeg fått men etter at jeg fikk min lille engel ønsker jeg meg svært gjerne en til uansett om situasjonen hadde vært at barnefar og jeg ikke kom til å bli sammen igjen. Da vil barna dine ha samme far, samme arving, samme persjon og dra til annenhver helg, og samme menneske og dele fremtiden med. Nå som jeg ønsker meg en til, må jeg også finne mannen i mitt liv en gang til... men hvem kan gi garanti for at det vil vare livet ut... vel barna dine vl alltid være der som dine.
Snart mamma til 4 Skrevet 9. november 2007 Forfatter #14 Skrevet 9. november 2007 jeg har tenkt på d samme... og d er så godt å høre positive svar fra så koselige folk som deg=) jeg sitter enda å tenker på hva jeg skal gjøre, men jeg har jo litt tid på meg til å finne d ut heldigvis.. vil jo ikke ta en valg jeg vil angre på
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 9. november 2007 #15 Skrevet 9. november 2007 bare du og far som kan finne ut av dette. men som jeg liker og si der folk ikke vet hva de vil i slike saker "en kan aldri være for mange i en familie, men man kan være en for lite"
Anonym bruker Skrevet 9. november 2007 #16 Skrevet 9. november 2007 Hei igjen, Bare hyggelig. Jeg vil tro at det å få to barn samtidig som man er alene er tøft, men det kommer stunder og tider hvor ting er lettere, forhåpenligvis har du familie rundt deg som også kan hjelpe. Jeg hadde ikke vært i tvil om det hadde vært meg. Har full forståelse for de som ønsker å ta abort av forskjellige grunner, men jeg har aldri hørt om noen som har angret fordi de beholdt barnet???? Så lenge man har et godt liv og kan ta vare på seg selv og barna ser jeg ikke muligheten til å angre selv om jo da livet kan være tøft også. Om du velger å beholde barnet vil de også få stor glede av hverandre, det er jeg sikker på. Lykke til.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå