Gå til innhold

favoritt side:(


Anbefalte innlegg

Skrevet

lillebebbis har en favorittside.. på seks ukers kontrollen sa de at jeg bare skulle stimulere han til å ligge på andre siden og at han ikke var stiv el. noe.. de undersøkte det.. men han har fremdeles denne favorittsiden...prøver å snu hodet hans når han har sovnet og han har ikke vondt virker det som, og ikke noe skrik når vi ammer.. ikke spesiellt skjeiv i hodet heller.. men han snur hodet tilbake etter en kort stund.. tror dere det er noe å bekymre seg for?? skal på 3 mnd kontroll om to uker skal spørre da, men noen som har noen råd om åssen jeg kan få han til å ligge på den andre siden??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har dere vært hos fysioterapeut?

Gutten vår hadde en sterk favorittside og vi ble henvist etter 6 ukers kontroll. Han var ikke stiv men foretrakk rett og slett den siden.

Han var begynt å bli ganske skjev i hodet, vi tok i mot alle råd og tips fra fysioterapeut og ved rundt 5 mnds alder ble han "friskmeldt". Det tok skikkelig innsats fra oss foreldre, vi tenkte på å stimulere ikke-siden konstant og til slutt fikk vi "knekket" favorittsiden. Nå er han 7 mnd og er ikke skjev i det hele tatt og har også tatt igjen sine jevnaldrende på kroppslig utvikling.

 

Det er litt forskjellige råd for de som er stiv i muskulaturen og de som ikke er det så vil helst anbefale deg en tur til fysioterapeut. For noen av rådene vi fikk, som å rulle helseteppe til en pølse og ha i sengen/vognen på favorittside vil virke motsatt på en som er stiv, da vil de fortsette og ligge å stange mot den siden og dermed øke musklene på favorittsiden. Ellers må man gå gjennom hele babyens verden og gjøre ikke-siden populær, dvs at alle leker på babygym er på ikke-siden, sengen er snudd mot foreldre/lys osv.

 

Insister på en fysiotime, jo fortere dere kommer i gang jo bedre er det!

Skrevet

takk for svar:) skal si i fra på kontroll. prøver å gjøre det du sier.. funnet en fin metode da.. han har stelle pute ved siden av speilet og jeg legger han sånn at han titter i speilet og må ha hodet den veien han ikke liker å ligge.. for han liker å se på seg selv i speilet..hehe:)

Skrevet

Vi passer alltid på å sette oss på "feil" side av ham når han ligger på gulvet. Og vi plasserer ham alltid slik at hvis det er ting vi vet han liker å kikke på, så står de på "feil" side av ham. Har hjulpet godt det :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...