mamma til 2 små:=) Skrevet 7. november 2007 #1 Skrevet 7. november 2007 Var det som å komme til himmelen som noe sier? Var epiduralen på når dere presset babyen ut?
-Lady Godiva- Skrevet 8. november 2007 #2 Skrevet 8. november 2007 Jeg har født èn gang uten bedøvelse,og en gang med "alt". Epiduralen var for meg som å komme til himmelen ja. De 3 timene den stod på kjente jeg ingen ting. Riene avtok ikke i intensitet,men jeg måtte likevel følge med på skjermen for å se når jeg hadde rier. Kunne sitte og spise og snakke som om ingenting var på gang. Fikk til om med tatt meg en liten lur mens jeg ventet på utdrivningsfasen Epiduralen var gått tom før pressriene startet og jordmor mente på det var lite vits i å fylle på den igjen,så den var ikke på når jeg presset. Men jeg hadde lystgass,pudendalblokade og de greiene de setter i hånda,så jeg var vel bortimot så bedøvet som overhode mulig )
lotta72 har fått Anders Skrevet 8. november 2007 #3 Skrevet 8. november 2007 Hadde en fantastisk fødselsopplevelse med epedural. Måtte se på skjermen om jeg hadde rier. Riene jeg hadde var gode, så det var ikke noe problem. Fødte tvillinger, så jeg fikk ikke velge bedøvelse. Andre gang fødte jeg 1 og da hadde jeg ingen bedøvelse. Det var en mye "skumlere" fødsel, og smertene var enorme. Satt igjen med en dårligere fødselopplevelse enn første gang.
Brummeline3barnsmor Skrevet 8. november 2007 #4 Skrevet 8. november 2007 Hadde og epidural første gangen og d var topp! Men her får du i alle fall ikke epidural når du skal presse ut babyen (bodø)
Lykkelig mamma til lille Leon Skrevet 8. november 2007 #5 Skrevet 8. november 2007 Fantastisk etter å ha kjent første kraftig ri.....Blir helt lam i bena:o) Skrudd av når jeg presset:o) Lille kom fort ut når jeg presset:o)
Gemini7 Skrevet 8. november 2007 #6 Skrevet 8. november 2007 YES- it was just like heaven!! Jeg hadde en langdryg fødsel m ineffektive rier (ca 2 døgn før endelig innleggelse), og siden åpningen gikk så sakte ville legen sette meg på epidural og gi meg drypp for fortgang. Det var en fantastisk følelse etter rier på og av i 2 dager å lene seg tilbake i senga og spise uten å kjenne noen ting!! De skrudde av ep. mot slutten så jeg ahdde full følelse når jeg presset ut, det er best for da har du mer kontroll over utdrivningen selv.
jubaloooo med to stk Skrevet 8. november 2007 #7 Skrevet 8. november 2007 jeg fikk petidin og riehemmende først, for jeg hadde bare masrier. det var å komme fra helvete til himmel. da dette begynte å gå ut fikk jeg epidural og det var kjempemessig. all smerte som jeg hadde i ryggen (pga rier) forsvant og det var mulig å slappe av mellom slagene. ble lammet i venstre fot underveis, men pytt pytt, da har jeg prøvd det også jeg var veldig klar for the real stuff av smertestillende da jeg fødte- og syns det hjalp meg veldig:) åpnet 1 cm på 12 timer, så glad jeg ikke prøvde å avstå fra smertestillende:)
mamma til 2 små:=) Skrevet 8. november 2007 Forfatter #8 Skrevet 8. november 2007 Ok takk for alle svar:=)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå