Anonym bruker Skrevet 7. november 2007 #1 Skrevet 7. november 2007 Har blitt henvist til CT på grunn av svimmelhet som har vedvart et par mnd. Men i tillegg til dette har jeg også andre plager, som vondt i rygg og nakke, med strålinger og nummenhet i hånd og fot, og stikking og ubehag i brystregion. Det siste gjør meg bekymret, og vil ha det sjekket. Men legene oppfatter stort sett bare en av plagene når jeg er der, så kommer jo liksom ikke videre. Men har altså fått time til CT av hodet på mandagen. Så det jeg lurer på, er om man kan be spesialisten om å sjekke nakke,rygg og bryst med det samme jeg er der, eller om han bare må følge det legen har skrevet om hodet? Blir så lei av å gå og vente, i tilleg til alle legebesøkene jeg har vært på i det siste- Blir deprimert av dette..
*Kari* Skrevet 7. november 2007 #2 Skrevet 7. november 2007 Nei, det kan du ikkje. Eg er radiograf; me har ikkje lov til å utføre andre undersøkelsar enn dei som er rekvirerte. Du må få ny rekvisisjon.
Anonym bruker Skrevet 7. november 2007 #3 Skrevet 7. november 2007 Okei, takk for svaret.. Men det var synd:(
*Kari* Skrevet 7. november 2007 #4 Skrevet 7. november 2007 Eg håpar sjølvsagt ikkje dette; men det kan jo vere legen din trur at dine andre plager/smerter/symptom, kan forklarast av eventuelle funn på CT-undersøkelse av hovud?
Anonym bruker Skrevet 7. november 2007 #5 Skrevet 7. november 2007 Ja, kan jo være at hun tenker slik, at må utelukke symptomer fra hodet først. Men jeg sa selv til henne at jeg tror svimmelheten og hodepinen kommer fra nakken/ryggen.. Men du som jobber med dette, har du hørt om lignenede plager før?
*Kari* Skrevet 7. november 2007 #6 Skrevet 7. november 2007 Eg har ikkje jobberfaring med CT, og er heller ikkje kvalifisert til å spekulere i dine symptom. Mitt beste råd er at du ventar på resultata frå CT, og tar det derifrå, dvs oppsøker fastlege etterpå. Om du føler du ikkje blir teke på alvor får du evt. oppsøke andre legar..
Anonym bruker Skrevet 7. november 2007 #7 Skrevet 7. november 2007 Ja.. Får bare vente og se, gleder meg til jeg er ferdig med den runden.. Takk for svarene:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå