Gjest Skrevet 7. november 2007 #1 Skrevet 7. november 2007 Til poteter, grønnsaker ol? Står endel steder spesifikt at når man skal koke grønnsaker til babyer/små barn bør en ikke ha salt i kokevannet, men jeg har da aldri brukt salt i kokevannet. Er det vanlig å bruke det og hvorfor?
Fredpåjord Skrevet 7. november 2007 #2 Skrevet 7. november 2007 ja, det er vanlig til endel ting (altså "voksenmat" ) antakelig fordi enkelte grønnsaker og pasta og slikt får litt mere smak med salt i vannet, og i tillegg får vannet litt lavere kokepunkt, uten at det kanskje er det største poenget.
lengter daler ned i skjul... Skrevet 7. november 2007 #3 Skrevet 7. november 2007 jeg bruker alltid det.... for smakens skyld, både til poteter, ris og pasta.
Gulosten™ Skrevet 7. november 2007 #4 Skrevet 7. november 2007 Jeg bruker det når jeg koker grønnsaker, fordi det smaker litt mer syns jeg. Potetene har jeg ikke salt i når jeg koker.
Fredpåjord Skrevet 7. november 2007 #5 Skrevet 7. november 2007 og det går an å bruke buljong i steden
Gjest Skrevet 7. november 2007 #6 Skrevet 7. november 2007 Ja, bruker alltid det til oss voksne og til eldstemann.
Carnivale Skrevet 7. november 2007 #8 Skrevet 7. november 2007 I min familie er det ikke vanlig, men i mannen min sin bruker de det. Så her i huset er det salt i kokevannet når HAN lager middag, men ikek når jeg gjør det. Med unntak av når jeg koker pasta da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå