grolla Skrevet 7. november 2007 #1 Skrevet 7. november 2007 Husker ikke fra forrige gang, jeg. Men lurer på om det er vanlig å få denne tyngdefornemmelsen i bekkenet allerede i uke 26? Vet jo at fosteret begynner å ta plass inni der, men kjenner liksom at det presser litt nedover, tror jeg lekker litt også........(ikke fostervann altså)...Har kjent det i ca to uker, ikke vondt, men bare "tungt" i bekkenregionen. Noen andre i samme periode som opplever dette?
C.P78 Skrevet 7. november 2007 #2 Skrevet 7. november 2007 hei, er i uke 27 og har en gutt fra før. Husker ikke helt her heller, men har på en føleles at alt føles mye tyngre tidligere denne gangen. Jeg føler meg stor og tung, og magen føles ut som om den skal sprekke. Det presser og klemmer overalt synes jeg, kan ikke huske at jeg gjorde det på samme tidspunkt i forrige svangerskap... Men men, ingen svangerskap er vel like har jeg hørt og skjønt:-)
grolla Skrevet 7. november 2007 Forfatter #3 Skrevet 7. november 2007 Takk for svar! Jeg synes også at alt er helt annerledes denne gangen enn forrige. Nå kan jeg ikke si at jeg husker så mye, men var i hvert fall i full vigør frem til permisjon sist gang, tungt var det, men ikke vondt! Denne gangen har jeg følt stønn og uff fra dag en....må ha blitt mye mer pysete nå enn sist! Synes jeg kjenner strekk og knak i hele magen og ryggen hele tiden. Sover dårlig, vært mye kvalm, føler meg lealaus i rygg og bekken. I det hele tatt kjennes alt mye tydeligere denne gangen, rett og slett litt vondere hele veien... merkelig. Skulle tro det var omvendt, at man første gang ikke visste og ville kjenne mer etter. Nå vet jeg jo på en måte hva som kommer, men som sagt føles alt mye sterkere...rart!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå