Gjest Orkideen Skrevet 5. november 2007 #2 Skrevet 5. november 2007 Det er ikke farlig å bruke laktulose når man er gravid. Legen min har slått det opp i felleskatalogen for meg.
Anonym bruker Skrevet 5. november 2007 #3 Skrevet 5. november 2007 Laktulose / duphalac inneholder et ufordøyelig sukker som holder magen i gang. Det er ikke farlig å bruke daglig, det setter på ingen måte ned tarmfunksjonen over tid eller påvikrer kroppen negativt slik som andre avførende midler gjør. Det kan trygt brukes hele graviditeten, det eneste som skjer er at man blir litt full av luft:-) Hvis man syns det er ekkelt med den sirupssmaken, kan jeg anbefale å blande det ut med noe, te - saft etc.
Anonym bruker Skrevet 5. november 2007 #4 Skrevet 5. november 2007 Det er ikke farlig i det hele tatt. Jeg jobber på et sykehjem hvor noen av pasientene får dette fast flere ganger om dagen;) hehe... Så drikk i vei, alt etter behov!!!:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå