ukjent Skrevet 5. november 2007 #1 Skrevet 5. november 2007 Ser barnehagedebatten har rast her inne igjen og vil gjerne si noen ting. Først av alt; Gutten min går en en drømmebarnehage med hyggelig og flinke ansatte, så her funker det veldig bra. Tror han har bedre av å være i barnehage enn å være hjemme sammen med meg( han har ingen søsken, og vi bor alene midt i byen). Dessuten er barnehage et bra politisk tiltak i forhold til likestilling,integrering og likhet for alle. Jeg mener de fleste barn kan ha godt av å være i barnehage med måte.Alle er vel enig om at 9-10 timer ikke er ideelt,men noen er kanskje helt nødt til det av ulike grunner. Folk har forskjellig situasjon og det må respekteres! Vi vet lite om langtidseffektene av barnehage. Det har både barneombud og tidl kunnskapsminister innrømmet. Det blir advart mot å ha veldig små barn( dvs under 3 år) lange dager i barnehage. Med større barn er det annerledes. De kan i større grad samhandle mer bevisst med omgivelsene, det kan ikke 1-åringer enda. Derfor mener jeg det er god grunn til å være måteholden med veldig lange dager i barnehagen mens barna er små. Har egentlig inntrykk veldig mange gjør det også eks en henter og en leverer, en jobber 80% osv. Mulighetene er mange, og arbeidsgivere skal gjør dette mulig( uheldigvis skjer det ikke alltid i praksis) Det er nå min mening da, så må andre gjøre som de vil.
Anonym bruker Skrevet 5. november 2007 #2 Skrevet 5. november 2007 Ja nå fikk jeg dårlig samvittighet i alle fall. Håper barnet mitt ikke blir skadet pga hun er i barnehage fra 0800-1600 mandag til fredag og er 2 år.
Herkules Skrevet 5. november 2007 #3 Skrevet 5. november 2007 æsj det var vel ikke noe negativt i det innlegget vel? Vi har endelig fått barnehageplass og gruegleder meg til han begynner. Jeg har en stor aktiv gutt, som helt klart vil sette pris på lek og barn. Jeg vet også at han tidligere har blitt urolig når det skjer mye. Hektiske og unormale dager. Jeg har store problemer med å kunne jobbe redusert det er alt eller ingenting sånn er det bare. Meg kø til og fra jobb så blir det jo enda lengre dager. Selv om jeg kommer til å levere og mannen hente så vil vi vanskelig klare kortere dager enn 8 timer (8- 16) Mannen min begynner 2 timer før meg og jeg slutter 1 time før ham. Likevel ikke mulig å gjøre dagene kortere.
Anonym bruker Skrevet 6. november 2007 #4 Skrevet 6. november 2007 Skjønner at folk har vansker med å korte ned på antall timer i barnehagen jeg.. Går med endel tid i frakt/reisetid, levering, henting. Selv er jeg "heldig" å har kun 50% stilling, men økonomien går ikke rundt for å si det sånn. Jeg har 4 års studielån og vi har huslån på under 2 mill. (faktisk!). Men de mnd ikke studielånet blir trukket, har jeg 3000,- av lønna etter huslån, strøm, barnehage. Og så kommer mobilregning, mat og diverse etter det. De månedene studielånet blir trukket, har jeg ingenting! Men jeg nyter jo dagene jeg kan hente snuppa tidligere, men hun lider absolutt ingen nød av å være i barnehagen med mange andre barn heller.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå