Malin G. Spann Skrevet 4. november 2007 #1 Skrevet 4. november 2007 hei hei. Lurer på ein ting som hadde vert fint om nokon her kunne svart meg på. Når ungen er født, er det sånn at faren må skrive under på farskapet? Kvar skjer dette? Og når skjer det? Kva skjer om han nekter å skrive under, eller om han nekter å møte til DNA test? Eg veit jo kven som er faren, men er skikkelig redd for han BF skal gå skikkelig i vranglås.
Kosel Skrevet 4. november 2007 #2 Skrevet 4. november 2007 Papirene kan signeres på sykehuset - eller du kan få de med deg. Da må du og bf stille forann lege, jordmor, skasbehandler på NAV, folkeregisteret(tror jeg) eller en dommer, med legitimasjon og signere. Hvis han nekter å signere og ingen erkjennelses papirer blir sendt inn vil NAV inkalle bf til et møte og oppfordre ham til å erkjenne farskapet. Om han ikke møter vil de fortsette å mase - Han kan og bli dømt til far ved dom. (veit ikke åssen noe av dette fungerer i praksis - har bare lest om det.) NAV som også da vil ordne med DNA test om han nekter å erkjenne farskapet. - Snakk med en saksbehandler på ditt lokale nav kontor eller jm/lege på neste kontroll, så får du korrekte svar:)
ღFiskenogPrinsessa2007ღ Skrevet 4. november 2007 #4 Skrevet 4. november 2007 her skrev pappaen under rett etter fødslen, har hørt man kan signere hos jordmor også?? Men om han er far til barnet, så slipper han hvertfall ikke unna:)
Skurvelurven Skrevet 5. november 2007 #5 Skrevet 5. november 2007 Her skrev faren under på sykehuset etter fødselen. Tror det var dagen etter faktisk.
Anonym bruker Skrevet 5. november 2007 #6 Skrevet 5. november 2007 Mor kan skrive på bekreftelses papirene på sykehuset så blir de sendt inn, og så tar det offentlige over slik at du trenger ikke å pese mer med det. Her er ikke bf innvolvert i svangerskapet for jeg ikke vil og han skal ikke være med på fødsel heller, så jeg skal bare skiver på hvem pappan er så blir det sendt inn av fødeavdeligen. Like greit det for jeg gidder ikke å se han for øyeblikket.
Gjest Skrevet 5. november 2007 #7 Skrevet 5. november 2007 Jeg skrev ikke under på noe som helst og ikke pappan heller, stod i papirene mine at far skulle ta dna test, nå har han tatt det og da ble han tilsendt papirer etterpå for å erkjenne farskapet
Gjest Skrevet 5. november 2007 #8 Skrevet 5. november 2007 om han nekter ta dna test kan han bli bøtelagt for det og evt dratt for retten for å tvinges til å ta det.
ღFiskenogPrinsessa2007ღ Skrevet 5. november 2007 #9 Skrevet 5. november 2007 til oss kom de med papirene så og si med en gang, gikk toppen en time, samtidig som de ga oss en moralpreken om hvor viktig det var for viktig det var for barnet med to foreldre, et stabilt hjem osv. Snakk om og ødelegge "øyeblikket"!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå