Gjest Skrevet 3. november 2007 #1 Skrevet 3. november 2007 Jenta vår på 4.5 mnd fikk i en mnd HIPP mme, men spiste ikke mye.. virka kamskje somom ho ikke likte det.. så vi bytta over til nan som ho spiser nå og vi syns ho spiser litt mer.. men nå bæsjer ho så lite. Før var det hver dag, men nå er det hver 3.dag og ikke mye når det kommer... Vi har malt i hver flaske,.. hatt det hele veien.. økt dosen til 1 ts nå, men hjelper ikke. Ho får også grøt til morgen og kvelds. Skal jeg gå tilbake til HIPP og risikere at ho ikke spiser så mye, eller skal jeg fortsette med nan som gjør at ho blir forstoppa?? Huff... Noen med erfaring som har gått over til nan hvor babyen har blitt forstoppa??
Ladybug~N&E Skrevet 3. november 2007 #2 Skrevet 3. november 2007 for mye malt virker mot sin hensikt! 3ts om dagen er max sier de på helsestasjonen. har du i tillegg for mye malt i melka om gangen blir den veldig seig. og da vil de ikke ha. hadde samme problemet da jeg ga min sønn nan, pøste på med malt og ungen dreit mindre og mindre. spiste ikke noe særlig heller. byttet til hipp og han bæsjet hver dag igjen:) trengte ikke malt engang. jeg ville ha prøvd hipp igjen. se det litt an. kan du kanskje hatt for mye malt i melka så den ikke har blitt noe god siden hun spiste så lite? ellers så kan du jo bare prøve sviskesaft da;) den har god effekt på trege mager;) men da trenger du ikke malt lenger.
~Simelisa & Marina~ Skrevet 3. november 2007 #3 Skrevet 3. november 2007 Heia... Jeg har også en datter på 3 månder snart... å hun er også som din at hun bæsjer "sjelden"... Jeg kontaktet helsestasjon og der fikk jeg beskjed at så lenge jeg brukte 1 ts med malt i hver flaske så skal d gå bra og at barn som spiser malt ikke forstoppes... Så det at for mye malt kan virke motsatt er ikke tilfelle, jeg fikk derimot beskjed å ta litt mere malt i nanen... og jeg fikk også ett tips som jeg prøvde her igår, gi henne litt sviske saft... Jeg gav min datter 1ml fra sånn sprøyte igår og da hadde hun ikke bæsjet på 3 dager og d hjalp, da kom d litt senere på dagen og d kom rikelig... Men derimot så kan for mye sviske gi hard mage og forstoppelse... Ett alternativ er at du kan kontakte de på helsestasjonen om ikke mine råd hjelper å spørre om du kan gi bittelitt laktulose... det er ett middel som smører tarmen... Håper noe er og kan bli til hjelp for deg... Klem
Anonym bruker Skrevet 5. november 2007 #4 Skrevet 5. november 2007 dytter denne opp igjen for flere innspill jeg )
teila Skrevet 5. november 2007 #5 Skrevet 5. november 2007 gjør det noe at de bare bæsjer hver 3'de dag? Vi gir nan (uten malt) og han bæsjer hver 3'de dag. Men bæsjen er jo flytende og det virker ikke som han har det noe ubehagelig så jeg hadde ikke tenkt å gjøre noe..
Ladybug~N&E Skrevet 5. november 2007 #6 Skrevet 5. november 2007 så lenge du ser at han ikke plages av å bare få bajsa hver 3. dag så er det sikkert helt greit;) er bare når man ser at ungen sliter skikkelig med rompa at malt og svisker og q-tip kommer inn i bildet!!
Ladybug~N&E Skrevet 5. november 2007 #7 Skrevet 5. november 2007 på min hs sier dem at for mye malt virker mot sin hensikt. av legevakten fikk jeg beskjed om å gi en skje i hver flaske, det gjorde jeg og ungen bæsja ikke på over 4dager. jeg måtte hente ut bæsjen "manuelt" med en q-tip. da spurte jeg på hs om hva som var riktig. 3ts max om dagen. for mye gir motsatt virkning. i tillegg blei melka seig så han ville ikke ha. men hender jo at man får forskjellige beskjeder fra sted til sted.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå