Gå til innhold

Snart 5 1/2 mnd, 6 mnd middagsglass??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei :)

 

Er det noen som har gitt 6 mnds middagsglass før babyen er 6 mnd?? Noen som vet noen gode grunner til at man ikke bør gi det før 6 mnd? Er det kun fordi de skal være vant til mat før de prøver det eller er det noe i de som babyene ikke bør spise før 6 mnd.

 

Gutten min har fått grøt siden 3 1/2 mnd (kritiser meg de som vil :)), fordi han rett og slett trengte mer mat.

Han elsket det fra 1 stund.

 

Nå holder det ikke lenger med 2 pors grøt om dagen(pluss så mye pupp han vil ha), men han liker ikke 4mnd grønnsakspureen.

 

Noen med erfaring?

 

:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bare start med det du. De MÅ ikke være 6 mnd for å spise de. Eneste forskjellen er at det er litt annen konsistens på den enn den fæle grønnsakspurreen, ikke så stor forskjell men ;) Didrik har spist 6 mnds grøt noen uker nå, og han blir 6 mnd i morgen =)

Skrevet

ja jeg gjorde det,han ble dritt lei av de 4 mnd glassene så jeg gidde da han var 5 mnd..

Skrevet

Nå blir lilleprinsen glad:)

 

Han vil jo aller helst ha all den maten vi spiser i stedenfor sin egen.

 

Takk jenter!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...