Verdens peneste gutter er mine Skrevet 1. november 2007 #1 Skrevet 1. november 2007 Jeg ønsker meg hund og jeg ønsker at barna mine skal vokse opp med en hund for det gjorde jeg. Jeg har termin med min nr 2 i april og vi flytter inn i nytt hus i mai/juni. Når passer det egentlig å skaffe seg en valp?
klg,2 boys now:) Skrevet 1. november 2007 #2 Skrevet 1. november 2007 kansje til våren 2009 eller noe.ikke ville hatt ny hund å baby samtidlig ihvertfall.
Stratos med 3 barn Skrevet 1. november 2007 #3 Skrevet 1. november 2007 I grunnen aldri Er som med unger. Jeg ville fått barnet først, forvisset meg om ingen allergi og at barnet er friskt osv slik at jeg har tid til hund. Deretter ville jeg vurdert å skaffe meg en voksen hund! En valp krever MYE, altfor MYE om man skal gjøre en hundre % jobb med små barn og hund og ikke har hatt egen valp selv før. En voksen er dessuten også mere hardfør og stabil rundt små unger. Masse fine voksene hunder som omplasseres/selges for rimelig penge pga allergier, skilsmisse osv
*Minnie Mus* Skrevet 1. november 2007 #4 Skrevet 1. november 2007 Vi skaffet oss en golden valp når minste var 10 mnd og eldste 3.5 år. Det har gått veldig bra det, men så er jo rasen veldig bedagelig også da. Hadde egentlig lyst på en schæfer, men det er jeg glad for at vi ikke kjøpte, for de trenger jo masse masse mosjon, i tillegg til at de trenger å få brukt hodet sitt mer enn hva en golden trenger. Eldste sønnen min er ikke overbegeistret for hunden, men minste elsker han. Så tenker jeg at det er fint for barn å vokse opp med hund, for det ønsket jeg meg alltid når jeg var liten. (Men det var litt stritt med en gang vi fikk han, ble ganske sliten når han ikke skjønte hvorfor han måtte ut for å tisse!!)
Stratos med 3 barn Skrevet 1. november 2007 #5 Skrevet 1. november 2007 Ikke for å blande meg, men golden retrieveren er en jakthund. Etter hva jeg forstår er den nå ca 1 år pluss minus? Når hunden er ca 2 år blir den kjønnsmoden og du kan oppleve at hunden din forandrer seg. Ha i bakhodet da at han er en jakthund (apporterende vannhund). Dette vet jeg har skapt problemer for flere som trodde de bare hadde en familie hund
Stary Skrevet 1. november 2007 #6 Skrevet 1. november 2007 Det passer aldri det. Akkurat som med barn. Men de har en tendens til å snike seg inn i livet vårt alikevel. Og godt er det;)
La Perla Skrevet 1. november 2007 #7 Skrevet 1. november 2007 Det passer aldri og alltid. Hadde kjøpt en nå med det samme, jeg hvis jeg var deg, for da får du unna den verste valpetiden før din egen baby kommer. Og Stratos, Golden retriever er ikke en jakthund, det er en hund som skal være med på jakten, men bare for å hente fuglen etter at den er skutt. "Retriever" betyr jo at den henter tilbake. Så den er ikke kjakthund sånn som for eksempel fulgehund, harehund og elghund er det, som også skal være med å finne,markere, varsle og eller jage opp dyrene.
Verdens peneste gutter er mine Skrevet 1. november 2007 Forfatter #8 Skrevet 1. november 2007 Problemmet er at vi ikke kan ha hund her vi bor nå, vi bor på 40 kvm og jeg tviler på at han som leier ut huset vil at vi skal skaffe oss hund. Jeg er skeptisk på å ta over en voksen hund, vet jo ikke forhistoria til den og jeg er veldig usikker på hvordan den da er sammen med barn. Foreldrene mine sin hund får aldri være alene med min sønn foreksempel da hun er ganske ustabil i humøret. Jeg har veldig lyst på en blandingshund da de ofte er veldig greie å ha med å gjøre og ellers er ofte friskere enn de hundene det er drevet avl på. Skal si at pappan min har hatt hund hele livet og har litt peiling så det er han som anbefalte oss å skaffe en blandingshund. Han har hatt begge deler og blandingshundene har bestandig være gode hunder som var greie å ha med å gjøre
nennemor og vesla Skrevet 1. november 2007 #9 Skrevet 1. november 2007 Vær iallefall sikker på at du har god tid Og vær klar over at en valp krever utrolig mye arbeid, så akkurat i den mest hektiske babytida er det kanskje lurt å legge valpe planene litt på hylla. Eller så kan det være en tanke å skaffe seg en hund som er litt eldre. Her er en link til omplasserings siden til f,eks retriver klubben. Fordelen er at hunden ialleall er husrein. Men hør om hvorfor den omplasseres, og om den er vant til barn. http://www.retrieverklubben.no/cm/public/openIndex/view/list_op.html?ARTICLE_ID=1067870711781 Har selv en nydelig goldengutt på snart 10 år. Han er rolig og snill mot vesla mi, men også veldig aktiv og krever mye mosjon. Så er vel ikke helt enig i sammenligningen lenger opp her hvor noen hadde valgt en golden framfor en schafer, fordi den trengte mindre mosjon og stimulering. Begge hunderasene er store brukshunder som på lik linje trenger mosjon og hjernetrim. Hunder uansett rase og størrelse elsker å bruke seg selv, og lære ting. Men at det er flott for barn å vokse opp med dyr er det ingen tvil om. Bare vær sikker på at det er tid til begge deler
Stratos med 3 barn Skrevet 1. november 2007 #10 Skrevet 1. november 2007 Du må lese alt la perla! Apporterende vannhund har jeg skrevet. Altså en hund som henter feks ei dau and i vannet.... Og du viser til helt andre problemstillinger enn det jeg har opplevd folk får med sine golden retrievere. Hørt om bikkja som hentet inn (apporterte) ungen feks? Som måtte ha noe i kjeften hele tiden og alltid tok ting han ikke fikk lov til (sef i mangel på noe annet). Eller den som ble kastet pinner til i endinga og vendiga og til slutt ble så skrullete i huet at han bet en unge i jakten på pinnen? Den er dessverre en missforstått hund i mange sammenhenger og det ville jeg peke på, da min erfaring tilsier at færre blir omplassert og/eller biter noen om folk vet hva de har i hus. Jaktuhund av at man har den med på jakt ja. Du beskriver jo en jagende hund. Og slik kan vi holde på.....
La Perla Skrevet 1. november 2007 #11 Skrevet 1. november 2007 Oj, ja nå ser jeg at du skrev det. Så jeg legger meg flat - du har helt rett i alt!
Stratos med 3 barn Skrevet 1. november 2007 #12 Skrevet 1. november 2007 Forstår din skepsiss til omplasseringshunder, men tro meg; gi det et forsøk! Bruk evt heller noen penger på å få med deg en hundekyndig person som kan teste den litt for deg (ha den noen uker etc). Er ikke alle omplasseringshunder som har hatt det jævlig, men det finnes veldig mange mennesker som kjøper seg hund og ikke forutså allergiske barn, ny jobb, samlivsbrudd osv..... Kjøper du en valp kan jeg nesten garantere deg at den vil bite ungene dine, i hvertfall en gang. De er jo så viltere og lekene og skal ha ut tenna og da er det meste fristende å sette tenna i. Og selv om de ikke biter så hard og mener noe med det, er de valpetanna jævlig skarpe og det gjør vondt
Stratos med 3 barn Skrevet 1. november 2007 #13 Skrevet 1. november 2007 Jamen i alle dager Fælt til enighet i dag da )))
gærne ko Skrevet 1. november 2007 #14 Skrevet 1. november 2007 Trur ikkje eg hadde skaffa meg kvalp mens eg hadde to små, nei. Vi har hund, og då den var ett år fikk vi baby. Og det har vore kjempetøft. ALDRI i verden om eg hadde skaffa hund om eg visste at vi skulle bli foreldre ett år seinare. Syns det er forferdelig slitsomt å alltid måtte ha med hunden når eg skal ut og gå tur med vogn. Det året eg var i permisjon så måtte eg ut med vogn og hund minst to ganger om dagen, og det var ikkje noke artig. Koselig å gå med bare hund, kunne slippe han langs elva og sånt. Og koselig å gå med bare vogn. Vi har eg gordon setter, det er en jakthund, og han er veldig aktiv. må ha trim kvar einaste dag, ellers blir han heilt tullete ute. Og han er sterk, så ikkje så lett å gå med hund og vogn og møte andre hunder. Han er 2,5 år no og dersom det er tisper med løpetid i nærheta så blir han veldig aggressiv mot andre hanner. Huff! Og om du tenker å skaffe kvalp må du tenke over at du sikkert må ut med kvalpen 15-20 ganger kvar dag inntil han blir stuerein. Likevel blir det en del tissing inne. Var i alle fall sånn hos oss. Så eg hadde ikkje takla to små pluss en kvalp.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå