Lillegull2008&2010 Skrevet 31. oktober 2007 #1 Skrevet 31. oktober 2007 Kan man få det av lite/ingen fysisk aktivitet?
mollimams Skrevet 31. oktober 2007 #3 Skrevet 31. oktober 2007 Er viktig å styrke musklaturen rundt bekkenet.Ikke alltid så lett å trene så mye, men tror legen kan anbf. enkle øvelser.
Lillegull2008&2010 Skrevet 31. oktober 2007 Forfatter #4 Skrevet 31. oktober 2007 jeg har vært sykemeldt av andre grunner en periode nå, og må innrømme jeg har sverga til sofaen i den perioden. Nå i det siste har jeg begynt å fått skikkelig vondt i ryggen, og nå har jeg smertefulle ilinger ned i rompa. så vidt jeg vet er dette symptomer på bekkenløsning. så begynte jeg å lure på om man kan få det av lite aktivitet..
to herlige karer + baby 7.3.12 Skrevet 31. oktober 2007 #5 Skrevet 31. oktober 2007 Det vil jeg absolutt tro ja. Jeg har selv bekkenløsning og går til fysioterapeut. Hver onsdag har hun gruppetime for gravide. Der gjør vi styrkeøvelser. Disse skal være med på å styrke og strekke musklene som er med på å holde bekkenet på plass. Synes det er fint å få denne treningen, ellers hadde jeg nok blitt for stillesittende, noe som ikke er bra. Er 100% sykemeldt nå pga bekkenet. Er 22+2
Trultemora er presseklar!! Skrevet 31. oktober 2007 #6 Skrevet 31. oktober 2007 Jepp! Man kan få bekkenløsning av lite og ingen aktivitet!! Man kan helt fint ha hormonell bekkenløsning!!
Lillegull2008&2010 Skrevet 31. oktober 2007 Forfatter #7 Skrevet 31. oktober 2007 søren, da må jeg bare begynner å røre på meg!
mai_08 Skrevet 31. oktober 2007 #8 Skrevet 31. oktober 2007 jeg er i uke 13 og sliter allerede med bekkenet. får vondt når jeg står og går veldig mye i hverdagen og er derfor sykmeldt en liten periode. er vant til å være i aktivitet men nå sier altså bekkenet stopp. jeg blir bedre av å hvile og har erfart at så fort jeg er i normal aktivitet igjen begynner også bekkenet å krangle etter en stund. så d me at man kan få bekkenløsning av for lite eller ingen fysisk aktivitet er jeg derfor ikke enig i. d er forskjellig fra person til person hvordan og hva bekkenet "reagerer" på.
Lillegull2008&2010 Skrevet 31. oktober 2007 Forfatter #9 Skrevet 31. oktober 2007 det var det jeg også stusset litt på, man får jo ofte sykemelding når man har bekkenløsning og beskjed om å ta ting i eget tempo. men kan hende i mitt tilfelle at jeg får litt symptomer siden jeg har ligget MYE i ro den siste måneden.. Æsj, vil ikke ha bkkenløsning jeg.. Må vell bare innse at å trene er godt for meg uansett
Guri-mamma Skrevet 31. oktober 2007 #10 Skrevet 31. oktober 2007 Kan få bekkenløsning av å ligge/sitte mye i ro jo. Det er tungt for kroppen å ikke få beveget seg! Jeg merker at jeg får mer vondt hvis jeg sitter eller ligger lenge,- men samtidig så er det vondt å gjøre vanlige ting så derfor er det lurt å tenke kreativt og å være i rolig aktivitet. Sykling er bra, også turer i skog og mark,- styr unna asfalt og hardt underlag, men samtidig ikke for ulendt. bakker er ikke bra, ei heller tunge løft eller vridning av bekkenet. Unngå å sitte med føttene i kryss. Og så e det innmari viktig å tøye ut musklaturen i lyske, lår og rumpe...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå