beautiful Skrevet 31. oktober 2007 #1 Skrevet 31. oktober 2007 Har en datter på 15 mnd som ikke er særlig i form...mandag hadde hun høy feber, tirsdag var hun noe bedre, var hos lege, hadde crp på 62, ingen tegn til sår hals, vonde ører eller noen luder i brystet..i dag har hun grått mer eller mindre hele dagen-feber har hun også hatt i hele dag, men ikke mer enn 38.5...hun har spist litt og drukket men virker så utenfor ellers..gråter gråter gråter...har forsøkt og kjenne forskjellige steder på kroppen hennes, virker ikke som hun har noen vondter heller.. Tenkte ta en tur til legen i kveld, men hører gjerne synspunkter her inne først:)
Erisa* Skrevet 31. oktober 2007 #3 Skrevet 31. oktober 2007 Sorry, men det der høres ut som et lite mysterium.. Hun er jo sjekket for alle de klassiske tingene... Holder hun på å få en tann eller noe slik? Ta en tur til legen, du, det ville i alle fall jeg gjort. Stakkars lille jenta di!
kajfla Skrevet 31. oktober 2007 #4 Skrevet 31. oktober 2007 hvis hun har stiv nakke så løp til sykehuset. Er livredd for hjernehinnebetennelse. håper du finner ut av det! god bedringtil lille jenta di
miranda&gullungene*08&09* Skrevet 31. oktober 2007 #5 Skrevet 31. oktober 2007 Hei! det er ikke bare det at hun får tenner da? man kan jo få litt feber av det.og det kan jo forklare gråten. Håper hun er bedre! lykke til!
to-store-to-små-en-liten-en Skrevet 31. oktober 2007 #6 Skrevet 31. oktober 2007 Hun har en CRP på 62 som likegjerne kan være en virus som bakteriell infeksjon. Men en infeksjon har hun! Det er en gammel myte av at barn blir syke når tennene kommer, det er heller andre veien, at tennene kommer FORDI barnet har feber! Ta en tur til legen igjen, barn trenger ikke å ha høy temp, likevel kan de være ganske dårlige...
Nanna:-D Skrevet 31. oktober 2007 #7 Skrevet 31. oktober 2007 Hei.. Tenner var det som slo meg også.. Har vært borti barn som går å sutrer hele dagen, og vi skjønte ikke hvorfor. (jobber i barnehage) Etter en stund slo det oss at det kanskje kunne væra tenner, da sjekke vi munnen å der var det noen skikkelig kuler, og tenner som så vidt hadde brudt igjennom. Var ikke rart formen ikke var helt på topp da..
beautiful Skrevet 31. oktober 2007 Forfatter #8 Skrevet 31. oktober 2007 Takk for svar! Jeg er rimelig sikker på at det ikke er tenner, hun tar seg ikke til munnen i det hele tatt...Virker ikke som hun er stiv i nakken heller..Men hva med urinveisinfeksjon, kan det være det mon tro?
Allean, Fia og lillebror Skrevet 31. oktober 2007 #9 Skrevet 31. oktober 2007 Det er faktisk ikke en gammel myte at barn har feber når de fåt tenner. Men det gjelder selvfølgelig ikke alle. Datteren min har minst tre dager med feber over 39 hver gang en tann dukker opp. Første gang dette skjedde ringte jeg til legevakten, for jeg trodde også dette med tannfeber var tull. Men det er det altså ikke... Sorry dette hadde egentlig ikke noe med innlegget til hovedinnlegger... men måtte bare informere om min erfaring. håper jenta di blir fort frisk igjen HI, ingenting verre enn syke barn. Får håpe legen finner ut av det.. Hun har ikke fått 15 mnd vaksinen sin vel? Den kan man bli syk av intill 3 uker etterpå.
Gjest Skrevet 31. oktober 2007 #10 Skrevet 31. oktober 2007 urinveisinfeksjon er jo et alternativ så lenge hun har forhøyet crp, og legen ikke finner noe på ører/lunger.. Syns du skulle ta en tur til legen igjen, så slipper du å bekymre deg!
Galskapens overhode Skrevet 31. oktober 2007 #11 Skrevet 31. oktober 2007 ta en ny CRP på henne.. Denne stiger fort om det er noe som herjer i kroppen hennes. Kanskje det er tenner? Kjenner noen med et barn som hadde CRP på rundt bare 50, men som steg opp til nesten 300 på 1 døgn pga lungebetennelse.
Allean, Fia og lillebror Skrevet 1. november 2007 #12 Skrevet 1. november 2007 Hvordan går det med henne? fælt når de små er syke..
Mummimamma:-) Skrevet 1. november 2007 #13 Skrevet 1. november 2007 Kanskje 3-dagersfeber (den 4. barnesykdom). Har ingen andre symptomer enn feber de 3 første dagene, deretter utslett 1-2 dager og så ferdig. Sjekk lommelegen.no, der står det litt.
4blågutteøyne Skrevet 1. november 2007 #14 Skrevet 1. november 2007 Kan jeg få lov til å foreslå vannkopper...!!?? Vi er akkurat ferdig med en runde vannkopper på gutten våres på 18mnd.. Vannkopper går som en farsott nå... Her begynte det med ferber i noen dager,gråting, dårlig matlyst..generelt utilpass... Så plutslig brøt det ut masse kopper på magen og nedentil..
Maigullet Skrevet 1. november 2007 #15 Skrevet 1. november 2007 Ungene mine hadde også feber og var generellt i dårlig form noen dager før de fikk vannkopper...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå