Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2007 #1 Skrevet 30. oktober 2007 Hei jenter! Jeg er fortsatt svært aktiv på treningsfronten i min uke 32, og har ved hjelp av trening unngått vond rygg, bekkenløsning og alle de andre plagene svangerskapet medfører. Trening er virkelig den beste medisin.Det jeg undrer meg over nå er om man bør trappe ned treningen når man har kommet så langt som uke 32 i svangerskapet? Finnes det en grense eller noe? Er det noen som vet noe om dette, har erfaringer eller har hørt noen tips fra jordmoren sin eller andre?
Ranveig R Skrevet 30. oktober 2007 #2 Skrevet 30. oktober 2007 Det eg har høyrd og lest om temaet seier at ein har veldig godt av å trene gjennom heile svangerskapet, men at ein mot slutten nok bør gjere treninga litt mindre intensiv, og gjerne bytte til mindre belastande treningsformer (f.eks. bytte jogging med gåing). Husk at svangerskapet er ei tid for å vedlikehalde det ein har bygge opp frå før, ikkje bygge meir ) Ville tatt det opp med lege/jordmor på neste kontroll uansett, berre for å høyre kva dei har å seie om saka.
Ezmeralda Skrevet 30. oktober 2007 #3 Skrevet 30. oktober 2007 Jeg har trent igjennom hele svangerskapet mitt. Hadde termin i går, og har gått over til "mosjon" de to siste ukene. Så lenge du ikke har ubehag er det bare å trene! Men det er så klart viktigere nå enn noen sinne å lytte til kroppen din og kjenne egne begrensninger. Jordmor og lege har sagt til meg at jeg bare må fortsette så lenge det føles bra. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå