vimsesvimsen Skrevet 29. oktober 2007 #1 Skrevet 29. oktober 2007 Heisann alle sammen! Samober og jeg skal for første gang ha jul hjemme hos oss sammen med "begge familiene". Jeg trenger noen tips til tradisjoner! Julemiddagen er bestemt, men hva med dessert? Pynt? Andre ting?
Mininni Skrevet 29. oktober 2007 #2 Skrevet 29. oktober 2007 Hei! Her kunne jeg gitt deg en vegg-til-vegg-beskrivelse med forslag til alt mulig Men jeg skal klare meg med dessertforslag: Riskrem med rød saus!
Tooblind Skrevet 29. oktober 2007 #3 Skrevet 29. oktober 2007 Vi pleier alltid å ha riskrem og multekrem til dessert
2gulljenter + 1 gullgutt Skrevet 29. oktober 2007 #4 Skrevet 29. oktober 2007 Riskrem med mandel i. Den som finner mandelen får en marsipangris i premie.
Gjest Skrevet 29. oktober 2007 #5 Skrevet 29. oktober 2007 Stemmer egentlig for karamellpudding til dessert, men siden dere skal ha hele familien der er jo den riskrem/mandel-greia gøy. OG godt. Pynt? Julegreier! En juleduk og matchende servietter. Glitter eller små stjerner i en stripe midt på duken.
Rosalille og sjarmtrollene Skrevet 29. oktober 2007 #6 Skrevet 29. oktober 2007 Til dessert spiser vi veldig mye....favoritten er riskrem med rød saus. Den er bænkers og alltid med. Pappa er mest glad i moltekrem så det har vi også. Brodern spiser bare is så vi har det også. I år skal vi også ha gele og sjokoladepudding med vaniljesaus ettersom min onkel kommer på besøk og det er hans tradisjon ) Pynt har vi vårt sedvanlige digre edelgran som er pent pyntet. Så har vi nisser og stæsj rundt omkring. Jeg er mer glad i noen store nisser enn en haug med smånisser. Så er det mye stearin og telys. Jeg overpynter ikke. Bytter ikke gardiner og sånn til jul liksom.
power puff Skrevet 29. oktober 2007 #7 Skrevet 29. oktober 2007 Vi skal også ha riskrem og rød saus til dessert. Serverer også en velkomst drink. Setter ut fakler ved trappa, det er så koselig synes jeg :0)
BEA-77 Skrevet 29. oktober 2007 #8 Skrevet 29. oktober 2007 Vanligvis er vi så mette etter middagen at ingen orker dessert. Derfor pleier vi å lage til kaffe ut på kvelden etter at gavene er åpnet i stedet. Da har vi blandt annet multekrem med selvplukkede multer og krumkaker. Det er kjempegodt!!! Når det gjelder pynt så stemmer jeg for masse levende lys inne og fakkler utenfor. Til advent henger vi opp to fine kranser på inngangsdørene, fester eletriske lys i to trær som står i krukke på trappa og henger opp en lyskrans i midtvinduet på loftet. Lillejulaften setter vi frem en stor skål med twist, et fint fruktfat og nøtter. Ellers må jeg også ha en stor bukett røde tulipaner til jul. Utenom juletreet, noen fine glassengler og røde telyseglass har vi ikke hatt så mye julepynt, men i fjor investerte vi i noen røde silkeputer til sofaen, ett rødt pledd og noen enkle, røde, lingardiner til kjøkkenet, ble veldig fint. Et tips er å kjøpe julepynt i romjulen, for da er det på salg. Og så må jeg ikke glemme kongerøkelsen da, den brenner vi hver dag hele advent og julen. Tok litt av her jeg, er så ekstremt glad i julen og har en mamma som virkelig pynter til jul. Tror jeg har arvet det genet, selv om jeg ikke har så mye glitter og nisser. Liker best lukter, lys, mat/godteri og blomster. Ønsker deg lykke til med pyntingen og en god jul til dere alle!!!
*Vetlis* Skrevet 29. oktober 2007 #9 Skrevet 29. oktober 2007 Slenger meg litt på BEA-77 her jeg! Ser ut til at vi har sansen for mye av det samme. * kongerøkelse er jul! * Amaryllis, Azalea, svibel og julestjerne (lukten av jul) * Riskrem m/mandel og rød saus (marsipanpremie) * Twist, nonstop, marsipan og nøtter i skål er både godt og pent! * Fruktfat (godt med litt frukt etter alt fettet) * Jeg liker å pynte treet i få men pene farger på kuler og pynt. Har jeg noe til overs er det pent å putte kulene oppi noen pene boller. * Ellers er det masse stearinlys og julelys overalt. * Barna får ta med dyna ned på morran, sitte foran tv i pysj og åpne 1-2 pakker (sånn at ventetetiden ikke blir for lang) Lykke til og kos deg masse med å lage nye og tradisjoner til deg og dine!
BellaSuz Skrevet 29. oktober 2007 #10 Skrevet 29. oktober 2007 Hjemmelaget karamellpudding er min favoritt på julaften ialllefall:-) Det er dessuten veldig pent med hvit duk med sølvstjerner strødd utover med blått eller røde servietter/pynt.... Litt annerledes julepynt:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå