Gjest Skrevet 28. oktober 2007 #1 Skrevet 28. oktober 2007 Vi har ikke lov til å klage. Jeg ser på dette programmet på tv2 ang vann. Vi har det jo lukseriøst på alle måter, skjønner ikke åssen vi faktisk kan bekymre oss eller lage håpløse diskusjoner som: - Skal vi la barnet spise på McDonald - Sukker i barenhagen -ull fra nøstebarn el ikke -troll el reima -Cherrox el gore-tex -forovervent bilsete eller bakvervendt. Og spesielt det siste temaet, bilsete debatten.... Når man ser de filmer fra de mest befolkede steder i verden. Man ser hele familien på en scooter eller busser som er overfylt med mennesker. Så sitter vi i vårt velferdsland og er livredd for om ungen er for liten til å snu bilsete...... Syns det hele blir litt patetisk jeg. Vi har det fint og barna våre har det trygt og godt. Varme og gode. Og de legger seg mette i magen og trygg på at vi som foreldre kun ønsker dem det beste. Noe sikkert alle foreldre gjør uansett hvor i verden de bor. Bare at vi er så heldig og har muligheten til å gjøre dette på en nesten overdreven måte i motsetning til veldig mange andre. Ønsker ikke å diskutere, men kanskje heller litt fokus på hvor godt vi har det og hvor heldige våre barn er !
Gjest ->>- Skrevet 28. oktober 2007 #2 Skrevet 28. oktober 2007 Ja, vi er sykt bortskjemte. (Men akkurat det med McDonald's er jo relevant da - jeg ønsker ikke at ungene spiser på Mackern, blant annet fordi jeg mener det er en typisk kjede som bidrar til global kapitalisme og manglende rettferdighet i verden).
Carnivale Skrevet 28. oktober 2007 #3 Skrevet 28. oktober 2007 ..nettopp etter å ha sett sånne program bør man fatte poenget med å ikke spise på McDonalds... Ellers, bilstoler og våtservietter, couldn´t care less.
___ Skrevet 28. oktober 2007 #4 Skrevet 28. oktober 2007 McDonald's har jo nærmest blitt et symbol på kapitalismen. Det betyr egentlig ikke at de er noe serlig værre enn alle andre. Det er veldig mye vi burde gjøre anderledes i hverdagen for å gjøre verden til et bedre sted å leve for alle, ikke bare for oss bortskjemte nordboere. Det ikke å spise på McDonald's blir bare en ubetydlig markering for få bedre samvittighet.
Polyxena Skrevet 28. oktober 2007 #5 Skrevet 28. oktober 2007 Jeg er veldig enig med deg i at vi egentlig har det helt fantastisk bra i Norge. Men jeg er ikke enig i at bilsetedebatten er patetisk! Noen steder i verden finnes det verken trafikkregler (i hvertfall ikke i praksis) eller sikkerhetsseler, og de stedene er også tallene på trafikkofre skyhøye. Det betyr ikke at vi ikke skal ta alle mulige forholdsregler når det gjelder sikkerheten til våre barn. Mange ting er ubetydelig og smålig å lage diskusjon om, men sikkerhet, ting som kan bety forskjellen på liv og død for ungene våre, er det ikke! Jeg er av dem som tror at bakovervendt bilsete er det tryggeste for små barn. Et lite barn i Norge tåler ikke en bråstopp og et kast med et tungt hode på en tynn hals noe bedre fordi om barn i andre land sitter uten sele i det hele tatt.
Gjest ->>- Skrevet 28. oktober 2007 #6 Skrevet 28. oktober 2007 Alle ubetydeligheter adder opp til noe. Men javisst, plenty av andre selskaper som er minst like ille. Det er ikke dermed sagt at en boikott av f.eks McDonald's er irrelevant i hverdagsinnsats for en triveligere verden, som det indikeres i hovedinnlegget her.
Bimmer´n Skrevet 28. oktober 2007 #7 Skrevet 28. oktober 2007 Du har et poeng. Mye av det som diskuteres her inne vitner om et voldsomt "overskuddsfenomen." Men enig med Polyxena når det gjelder trafikksikkerhet. Der godtar jeg at vi er en smule fanatiske.
mayaya Skrevet 28. oktober 2007 #8 Skrevet 28. oktober 2007 Det er jammen sant at vi har! Jeg, for eksempel, er veldig glad for at det finnes grovbrød i Norge... *savner*
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå