Snuppa_00:13 og Gutt_16:28 Skrevet 28. oktober 2007 #1 Skrevet 28. oktober 2007 I går kom vi hjem fra sykehuset med babyen vår og jeg var helt fortvilet fordi jeg hadde spreng og hun sov og ville ikke amme. Fikk ikke tak i puppen. Jeg går det meste av dagen i går og skrev et innlegg her, og der kom det mange gode svar. Dere hadde rett hun vånket når hun var sulten og holdt meg våken til 03 men så har hun sovet siden (spiste kl. 08 igjen). Selv om de på sykehuset sa at jeg ikke skulle bruke pumpe så fulgte jeg deres råd og det hjalp. Med en gagn spreng var borte begynte snuppa å spise. Så takk for at dere fins jeg er såå rolig og koser meg masse
Anonym bruker Skrevet 28. oktober 2007 #2 Skrevet 28. oktober 2007 Så bra da! Husker hvor stress det var i begynnelsen. Jeg måtte også pumpe bort sprengen - hvis ikke var brystet så knallhardt at babyen ikke fikk tak. Ammingen er alltid vanskelig i starten -det vanskelig å være forberedt på det - det skal jo liksom være så naturlig. Lykke til og kos deg masse med den lille.
Anonym bruker Skrevet 28. oktober 2007 #3 Skrevet 28. oktober 2007 Jeg var ikke en av de som gav råd, men jeg gjorde akkurat det samme som deg da jeg hadde melkespreng første gang. Men det kan bli en ond sirkel for deg, så jeg har et annet tips i tillegg.. Fremover for å få jevnet ut melkeproduksjonen, ble jeg anbefalt å la det renne fritt (legg et håndklede el under puppen) fra det andre brystet når du ammer. Etter 2-3 dager er produksjonen jevnet ut, og du slipper den verste brystsprengen. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå