Anonym bruker Skrevet 27. oktober 2007 #1 Skrevet 27. oktober 2007 Er det stor forskjell fra å ha 2 barn alene til 3 barn alene?
Gjest Skrevet 28. oktober 2007 #2 Skrevet 28. oktober 2007 Nei, det er ikke det. Alt handler om gode rutiner og å være et skritt foran hele veien
Singelmamma og banden Skrevet 1. november 2007 #3 Skrevet 1. november 2007 Både ja og nei. Med nr tre får man mye gratis pga den minste har mye underholdning i bare å se på de to eldste. Men det er mer klesvask, nattevåk, oppvask og bleieskift, samt at du fremdeles bare har to hender... ;-) Nå er vesla her snart 6 mnd - jeg ville absolutt ikke vært noen av dem foruten, ho er skikkelig sjarmtroll :-) Med tiden, når baby blir større og ikke er avhengig av deg hele tiden, og rutiner er vel etablert, da er det i grunn ikke mer arbeid - bare litt forandring i hva slags arbeid man gjør, om du skjønner. Men jeg er heldig og har de to store som leker UTROLIG godt sammen, nesten aldri krangler og krever lite av meg akkurat nå, heldigvis, siden vesla egentlig er den mest krevende baby jeg har hatt. Om en el begge av de to store var sjalu, ja da ville det nok blitt liv i leiren her! Da hadde jeg nok slitt litt. Men pr dags dato vil jeg si at å ha tre barn helt alene (eldste har samvær i ferier, og da blir det mer arbeid på meg.... De to yngste har ikke samvær i det hele tatt) ikke er noe verre enn å ha to. Alderen på barna har også mye å si, Og jeg merker helt klart at et eldre søsken på 7 år er å foretrekke foran ett på 3 år i starten, men etterhvert fungerer alt som det skal, og da føler jeg meg utrolig heldig! Beklager at det ble rotete skrevet - vesla har krevd mat de siste tre netter.... Hilsen en veldig trett (gjeeeeesp)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå