Gå til innhold

sykepleiere, leger eller annet i den duren, se hit :)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

Jeg er ute i praksis (er sykepleierstudent) på gamlehjem. Når jeg kom hjem idag hadde elstegutten vært hos legen og han hadde fått skarlagensfeber. Har hatt det en stund for prikkene på tungen har vært der en stund (men pga halsbetennelser uken tidligere har han ikke hatt andre symptomer). Han er i helt fin form utenom noen prikker på tungen. Ingen feber eller utslett (eller jo en liten prikk på brystet).

Spørsmålet mitt er om jeg må ringe sykehjemmet nå og fortelle at barnet mitt har skarlagensfeber ? Kan jeg være smittet og overført det til pasienter?? Huff da dør jeg. Er ute i min aller aller første praksisuke..

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei det trenger du ikke. Hadde blitt mange telefoner til sykehjemmene, dersom alle som var innom skulle ringe når noen rundt de var syke ;-)

Sykepleier

Skrevet

Tusen takk for svar :)

Skal jeg ikke nevne det på mandag heller da mener dere???

Skrevet

Nei det trenger du ikke :)

 

Sykepleier

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...