to guttegull Skrevet 25. oktober 2007 #1 Skrevet 25. oktober 2007 Bør man være avholden fra alkohol når man bruker antibiotia? ..da mener jeg ikke fyllefest, men litt vin og cognac i godt selskap!
pinglo Skrevet 25. oktober 2007 #3 Skrevet 25. oktober 2007 Trodde ikke det var så bra jeg. Mener å huske at en kan få tilbakefall..
to guttegull Skrevet 25. oktober 2007 Forfatter #5 Skrevet 25. oktober 2007 ..ups! Det var egentlig det jeg også trodde. Kanskje best å være på vannvogna likevel da?
Plutselig_gravid Skrevet 25. oktober 2007 #6 Skrevet 25. oktober 2007 Går helt fint:o) Var svære avisoppslag for et par år siden om akkurat dette.
Diva Muffin Skrevet 25. oktober 2007 #7 Skrevet 25. oktober 2007 Antibiotikaen kan miste litt av effekten, har jeg ment å høre.
Espoir Skrevet 25. oktober 2007 #8 Skrevet 25. oktober 2007 Nei, det gjør ikke det. Grunnen til at man ikke anbefaler det er at man kan bli full og glemme og ta antibiotikamedisinen sin. Men hvis hun bare er forsiktig og drikker lite, glemmer hun jo ikke det.
Gemini77 Skrevet 25. oktober 2007 #10 Skrevet 25. oktober 2007 Moderat alkohol konsum har ingen effekt på antibiotika kuren din. Det er mest de gamle penecillin kurene som var sensitive til alkohol. Fyllefest bør man holde seg litt unna uansett, da det kan forårsake en forbigående nedsatt immunforsvar. Men ellers er det bare å kose seg med vin eller hva det måtte være.. :-)
Sjokoladefrik Skrevet 25. oktober 2007 #11 Skrevet 25. oktober 2007 Drakk vin til maten mens jeg gikk på en type som heter Flagyl, og ble forferdelig dårlig!!! Den gir antabus effekt, lik den medisinen alkiser tar ved avvenning.... Det gjør jeg aldri igjen for å si det sånn! Men vanlig penicillin tror jeg går greit. Går jo an å stå over og da, heter seg jo at men ikke bør drikke når man tar antibiotika.
Plutselig_gravid Skrevet 25. oktober 2007 #12 Skrevet 25. oktober 2007 Appelsinblomst har rett altså. Og hvis man blir så full at man kaster opp kan penicillinen virke dårligere. Ellers påvirker IKKE alkohol penicillinkuren.
Diva Muffin Skrevet 25. oktober 2007 #13 Skrevet 25. oktober 2007 Hehe. Det var godt å høre. Jeg jobbet sammen med ei som var helt hysterisk. Hun måtte lese på eska før hun spiste konfekt, i redsel for at det skulle være likør i den
Nickeguri Skrevet 25. oktober 2007 #14 Skrevet 25. oktober 2007 Du kan drikke alkohol med de fleste typer antibiotika, men noen få har antabuseffekt, der du kaster opp hvis du drikker alkohol. Jeg gikk nettopp på en kur der legen sa at jeg ikke kunne drikke alkohol. Det samme stod i pakningsvedlegget. Men når det er sagt, bør man ta prebiotika under og etter kuren, samt drikke mye biola. Dette gjenoppretter tarmfloraen, som lett blir ødelagt ved antibiotikakurer. Resultatet kan bli at Candidasoppen blusser opp. Bare en liten digresjon, men dette er det mange som ikke vet....Man bør av samme grunn helst ikke drikke mye alkohol og spise mye sukker når man går på sånne kurer. Men alkoholen i seg selv ødelegger ikke kuren, altså, så sant det ikke står noe annet på pakningsvedlegget.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå