Gå til innhold

Ang. å leie ut leilighet..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Går det an å skrive en kontrakt på 1 år for leieforholdet, og uten grunn da ikke fornye kontrakten når den er godt ut??

Er så redd vi får en leieboer som viser seg å være en gal mann økseskaft..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, det går an å ha en tidsbestemt leieavtale. Men da tror jeg du vil slite med å få han ut før, la oss si at han er en gal mann økseskaft, som du kaller det..vil du ha han der et helt år da?

 

Vi leier ut tidsubestemt med utkastelsesklausul, dvs jeg har rett til å gi leieboer 14 dagers frist for å komme seg ut, hvis ikke husleie kommer inn eller ved eksteme tilfeller..

Skrevet

du kan både ha en fastsatt tid for leie f.eks 1 år, der avtalen er sagt opp uten videre varsel. Men du kan i samme kontrakt ha en gjensidig avtale om at dersom hun/han ønsker å flytte ut tidligere eller dere ikke ønsker å leie ut lenger, så kan fristen være for eksempel 1 måned.

 

Dette ble litt rotete. Håper du skjønner hva jeg mener :)

 

Lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...