Gå til innhold

jeg har blitt alenemor!!!! vannfødsel...


Anbefalte innlegg

Skrevet

hello:)

 

Etter å ha gått m maserier i 10 dager begynte riene på ordentlig:)

 

D hele begynte fredag ettermiddag ved 4 tiden. Trudde selfølgelig d bare var maserier denne gangen oxo, Men begynte å ta tiden og fant ut at d var 5 min mellom hver ri.

Ringte sykehust ved 9 tiden og de sa jeg helst skulle vente til de var enda sterkere. Ventet til 11 tiden, så dro vi til sykehuset.

Da jeg komminn hadde jeg bare 2 cm åpning. De sa jeg kunne velge å dra hjem eller ikke, Men siden jeg hadde blitt lagt inn og sendt hjem 2 ganger før valgte jeg å dra hjem.

 

Kl var blitt over 3 da vi var på vei hjem fra sykehuset og jeg kjente jeg at riene begynte å bli vondere. Etter å ha kjørt den 45 min lage reisen hjem fant vi ut at vi skulle legge oss litt. Men nå var de bare værre.

Jeg måtte skrike!!

Vi lå faktisk å slappet av i sengen fra halv 5 til halv 7. Da gikk jeg opp av sengen for å se om riene var like vonde når jeg satt i sofaen. Og d var de. Begynte å grine! Jeg ringte mamma og søsteren min som skulle være m på fødselen, og sa ifra at nå var d igang!

 

Kl 8 var vi på vei til sykehuset igjen.. 3 min før vi kom til sykehuset gikk vannet. Holdt på å le meg ihjel. Hehe..D var så rart oxo ble jeg lixsom så lettet.. Skjønte at nå kommer han snart:)

Rett etter vi kom inn på på fødeavd. gjore d plutselig så sinsykt vondt! var helt grusomt og kastet opp. Da skjekket jordmor åpning å d var hele 7 cm!!!!!!!

Var helt i skokk!

Skulle føde i vann så de måtte kjappe seg å fylle i badekaret. Hadde panikk for at de skulle si at d var forsent. Men d var d ikke:)

Og enelig kom mamma og søsteren min.

Før badekaret var fylt kjente jeg måtte presse og de kjente etter og d var full åpning!! Og da fikk jeg enda mer panikk!

Endelig fikk jeg sette meg i badekaret(selvom d ikke var helt fult)

 

Måtte stå litt på knerne i barekaret, fordi hodet sto litt skeft.

Husker ikke alt som skjedde rundt på dette tidspunkte men jeg satt m ryggen inn i d ene hjørne i badekaret og presset. Fikk beskjed om å holde under begge knerne og presse alt jeg kunne. jeg holdte d ene benet og barnefaren d andre. oxo skviste jeg den andre handa hans.

 

Etter å ha holdt på sånn i noen rier kom han enelig ut:) Var helt i sjokk da han kom ut. Gjorde lixsom ikke så vondt som jeg tudde.

Lille Victor kom kl 09.40 den 06/10-07.Han veide 4530 gram(!!!) og var 51 lang.

Vi var bare 1.5 timer på sykehuset og måtte bare sy noen få sting.

Fikk høre at de skulle ikke trudd jeg var førstegangsfødene:) hihi:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Gratulerer!!

 

Gjerne ett dumt spm, men i overskriften står det at du er alenemamma, men alikevel hadde du barnefar med på fødselen? Var ikke det litt rart hvis dere ikke er sammen..?

Skrevet

siden d ikke var planlagt så var vi veldig uenige. hadde ikke noe kontakt fra jeg var 3 mnd på vei og fram til 5 dager før før fødselen. da tok han kontakt. heldigvis var han sykemeldt da. og var hos meg fra tirsdag kveld til søndag(fødte på lørdag). trudde d skulle bli rart å ha han der men d var d ikke.

tross for all uenigeten ser ting veldig posetivt ut nå:)

Skrevet

Så bra da! Håper tiden fremover blir bra og at dere kan få ting til å fungere i forhold til den lille. Uansett du er tøff som står alene om ansvaret, ønsker deg alt godt!! Nyt dagene med nurket!!

Skrevet

gratulerer så mye med din lille seier;) (victor;)). Og du, jeg var alene med jenta mi det første året. Det var jo tøft, men det var samtidig helt fantastisk. Det var så godt å få lov til å være nær henne hele tiden, å bli ordentlig kjent.... Du kommer til å få det FINT! Men så flott at barnefar tok kontakt, ønsker dere alt godt!

Skrevet

Gratulerer så mye :-) Så bra at både far og familien din fikk vært der! Sikkert veldig stort for far også, selv om dere ikke er sammen, tipper at det vil være med på å styrke bånda mellom dem, ihvertfall for fars del.

Kos deg masse med lille Victor :-)

Skrevet

Gratulerer med gutten!

Høres ut som en fin fødselsopplevelse.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...