Gå til innhold

Lærere her? Eller foreldre med 2.klassinger??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor nøye skal man være..I norsk f.eks.. Er det nødvendig og skrive hele setninger til svar? Eller holder det og skrive enkelt og greit kun svaret..H*n her skjønner ikke hva hel setning er..Men får påpakning om og skrive det.. Da har H*n 8 spørsmål som kreves ganske lange svar.. Istedet for at h*n skriver det enkle svaret som viser at leseteksten er forstått..Synes det kreves mye i dag av små unger.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er lærer, men ikke til så små elever. Vet ikke hva som kreves da dessverre. På ungdomsskolen skal de absolutt svare med hele setninger =)

Skrevet

Ja,men det er stor forkjell på ungd.skole og 2.klasse.. Husker selv da vi måtte begynne med det,og det var et stykke opp i klassene..

Skrevet

Høres veldig rart ut at en andreklassing skal skrive hele setninger. Spesielt så tidlig i 2. klasse!

Jeg ville ikke ha krevd det. 2. klassingene hos oss øver på å sette bokstaver sammen til ord nå..

Du får hjelpe ham/henne å stave leksen i dag, og så kan du kanskje snakke med læreren i morgen.

Nei, dette synes jeg høres merkelig ut...

 

Hilsen en lærer

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...