Gå til innhold

Bårebukett...


temasti - vil ikke ha nr 4

Anbefalte innlegg

Skrevet

Må bestille bårebukett i morgen... Det er så tungt, og jeg står helt fast. Hva skriver man som en siste hilsen til en venn som brått og brutalt blir revet bort 43 år gammel?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hei tonetrollet,

en bukett i seg selv sier mye, en tanke og en handling som sier så mye mer enn ord, men om du vil skrive npe annet enn "en siste hilsen fra" så vet jeg sannelig ikke... hele historien er så skremmende og så ufattelig....

 

En klem til deg! dette er ikke lett, og du er flink som er der for dem!!!

Skrevet

Hei!

Ja, det er ubeskrivelig tungt når sånt skjer. Det er liksom ikke til å fatte...

Men skriv "en siste hilsen" på ene sløyfen og navnene til dem buketten er fra på den andre. Dette vil også stå på kortet, som de pårørende får med seg.

Du sier selv at det er den siste hilsen og da blir jo det "riktig". Ellers så er de veldig flinke med forslag i blomsterbutikkene og altså, hvis det ikke føles "riktig"

 

Varm klem fra

Skrevet

"alltid i mine tanker" eller "du vil aldri bli glemt" kanskje?

 

Veldig trist =o( Føler med deg...

Skrevet

Utrolig vanskelig, føler med deg!!

 

hva med å skrive et enkelt

 

Savner deg!!!

Skrevet

Uff dette er tungt og vanskelig, man vil jo gjerne si så mye, men så liten plass å si det på.....

 

"En ny stjerne lyser på himmelen"

 

"Takk for gode minner"

 

...

 

Kjenn etter hva du ønsker å formidle selv....innerst i hjertet ditt:-)

 

Klemmer

Skrevet

Det er kanskje ikke ord for det du vil si, og heller ikke plass på sløyfen til buketten? Slik er det når noen blir revet vekk far oss så brutalt.

 

Da er det egentlig nok som de andre sier å skrive "En siste hilsen". event. "Takk for alt" . Litt lengre hilsen: "Takk for ditt gode vennskap", "Takk for at vi fikk kjenne deg" eller "Vi minnes deg i takknemlighet" og med hilsen fra dere til slutt.

Butikken der du bestiller bårebuketten kan sikkert også være behjelpelig.

 

Håper du finner ut av det. Tenker også på deg og dere som sikkert skal i en tøff begravelse denne uka. Jeg får tårer i øynene bare jeg tenker på det. Lykke til!

Skrevet

Uff, det er så trist.

Jeg husker noen fine ord min far fikk på en av bårebukettene, fra min tidligere leieboer. Der stod det: ingen kjenner dagen før solen går ned. Utrolig fine ord, synes jeg. Jeg tenker ofte på de ordene

Lykke til, og trøst hverandre mye denne tiden...

Skrevet

Tusen takk alle sammen!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...