Gå til innhold

Gi meg noen tips!!! Nå er det nok altså!!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

 

De siste fire mnd har jeg vært oppe med lillegutt 4-7 ganger pr natt. Han sovner straks han har fått pupp, så han er jo ikke lenge våken. Men nå fungerer jeg knapt mer, hukommelsen min er lik null pga dårlgi søvn!!!

 

Han er nå 7 mnd. Frem til han var 6 mnd, ble han fullammet. Har alltid lagt på seg som han skal, er blid og fornøyd hele dagen lang! Fra 6 mnd har jeg prøvd å gi han både grøt, middag og skiver, med lite hell. Den siste uken nå, så har han klart å spise "masse", dvs maks 15 ts med enten grøt eller middag tilsammen hver dag. Han er såååå lite interessert i annen mat. Men det går tydeligvis fremover.

 

For to uker siden, så prøvde jeg å nattavvenne han. Gav vann og var der til han sovnet. Gjorde dette i tre netter, og var så flink syntes jeg. Men han våknet ikke mindre av den grunn, så jeg gikk tilbake til amming igjen. Følte att siden han fremdeles våknet, så trenger han maten likevel, spesielt siden han knapt spiser annen mat.

 

Han sover to lurer for dagen, ofte opp mot 6 timer tilsammen, andre ganger 4 timer. Men om han sover mindre eller mer på dagen, ser ikke ut til å ha effekt på noe om natten (overtrøtte barn svoer jo ofte dårlig på natta).

 

Må legge til att dette er nr tre på fem år, så jeg er jo ikke håpløs innenfor spedbarn omsorg. Kan ikke huske att de to andre var på denne måten.

 

Noen må gi meg noen tips!!!!!! Alt. Kanskje det er noe jeg har oversett i mitt fortumlede hode av for lite søvn!!!

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det funker ikke med smokk istedenfor pupp på natten da? Eller du har kanskje prøvd?

Skrevet

Har prøvd det også, mange ganger:(( Men prøver gjerne igjen, og igjen...

Skrevet

Send inn pappan! Når du kommer inn lukter han pupp, så de sier det er lettere for faren å roe dem ned og ta avvenningen.

 

Dessuten får du da mulighet for noen netters ordentlig og velfortjent søvn. Sett eventuelt av helgen til nattavvenning, slik at pappan kan ta seg inn på dagen.

 

Lykke til:-)

Skrevet

Skulle gjerne fjort det. Men pappaen får sterk migrene av å våkne og sovne flere ganger om natta. Og han kan heller ikke sove på dagtid, da får han også migrene. Så akkurat den går ikke. JEg har klart å nattavvenne de to andre selv, uten problemer. SÅ tenker det går greit denne gangen også, men jeg skjønner ikke att han er sulten såååå mange ganger om natta altså!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...