Happy_girl med MiniMonster! Skrevet 17. oktober 2007 #2 Skrevet 17. oktober 2007 min har ut måneden her på seg til å dra på byen.. etter det så får han ta noen pils, men skal ikke bli full.. når det er to uker igjen så får han holde seg helt på matta. jeg har termin 25 nov.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2007 #3 Skrevet 17. oktober 2007 Han kan få ta seg noen øl så lenge han føler for det - vi bor ikke så langt unna sykehuset at taxi evt gjør noe.
♥lurelure♥ Skrevet 17. oktober 2007 #4 Skrevet 17. oktober 2007 Han drikker sjelden i utgpkt så ikke tenkt over det.... Han drakk ikke da vi var ute forrige helg, jeg har termin om ei uke...
*1+1=2 små* Skrevet 17. oktober 2007 #5 Skrevet 17. oktober 2007 altså "sikkelig fylla" har HAN sagt er det slutt på 3 uker før( altså fra 1.november) men jeg synes ikke det gjør noe at han drar på de 2 festene som blir organisert via studentstedet her hos oss(de er da i første uka av november). Merker jo sikkert litt ut på dagen om noe KANSKJE er i gang, så da "får han lov" hvis jeg ikke føler meg annerledes! Ellers drar vi uten å drikke, ikke noe problem det heller! Men siden vi har 30min. til sykehuset så synes jeg at 2 uker før termin så er det slutt, også på kosepilsen!
saray Skrevet 17. oktober 2007 #6 Skrevet 17. oktober 2007 fyll var det slutt med 14 sep og jeg har termin 9 nov.han tar seg et par øl på fredager hjemme,men drikker seg ikke full eller går ut
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2007 #7 Skrevet 17. oktober 2007 Jeg har termin 28. okt. og min mann drakk for siste gang 3 uker før termin... da var det ikke snakk om en bytur men noen øl hos et vennepar av oss. Det er jo forskjell på en bytur med gutta og noen øl hjemme. Men for de som har lang vei til sykehuset er det jo en fordel å være kjørbar.. Litt flaut kanskje å ringe til svigermor for sjåfør:-)
-oOOOStorken AirlineOOOo- Skrevet 17. oktober 2007 #8 Skrevet 17. oktober 2007 nå er ikke sambo den store helge-drikkern som han en gang var, så tror ikke jeg skal sette en dato som han ikke får lov å ta seg en øl etter=) vil nok ikke sende han ut på storfylla dagen før termindagen men vil han ta seg en øl eller 2 her hjemme med noen kompiser så skal jeg ikke nekte ham det, vi har så kort vei til sykhuset og har ingen problem med å få noen til å kjøre oss dit dersom det skulle skje noe akurat den dagen=) tror nok sambo skjønner at han ikke skal drikke seg av føttene nært terminen, da får han jo ikke være med på fødselen=)
twoboys & a girl Skrevet 17. oktober 2007 #9 Skrevet 17. oktober 2007 Han har sagt selv at to uker før skal han være helt avholdende.
Mamzen Skrevet 17. oktober 2007 #10 Skrevet 17. oktober 2007 3-4 uker før, men da var det snakk om 2-3 pils...altså veldig rolig.
Rakri Skrevet 17. oktober 2007 #11 Skrevet 17. oktober 2007 Vi på fem minutter fra sykehuset, så vi skal ta taxi uansett. Men det blir neppe noen "stor-fylle" de siste ukene. Sannsynligvis blir det planlagt fødsel pga tvillinger, men det kan jo være de vil ut selv snart. Så da er det jo best å ikke ha for mye alkohol innabords. En kosepils gjør vel ikke noe uansett, siden vi ikke skal kjøre selv
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2007 #12 Skrevet 17. oktober 2007 Kjæresten min drikker nesten ikke alkohol nå han. Bare en øl eller to helgene. Det er nok mer jeg som liker å nyte et glass vin eller to, når jeg ikker er gravid. Å sitte med vin etc alene, blir absurd for han. Føler meg heldig, har hatt nok av feste - typer tidligere...
Gjest Skrevet 17. oktober 2007 #13 Skrevet 17. oktober 2007 Han skal ta sin siste tur ut (før det er kroken på døren som han sier) nå på lørdag, få med seg gullfesten i Bergen :-) Da er det en måned til termin. Vi skal kjøre et stykke, og man vet jo aldri når man er førstegangs, så han har å holde seg tilgjengelig og edru den siste tiden no :-)
XXIII.VI.MMVI * XXI.XII.MMVII Skrevet 17. oktober 2007 #14 Skrevet 17. oktober 2007 Nå drikker ikke kjæresten min noe særlig, så har i grunn ikke sagt noe til han.. Bor 15-20 min fra sykehuset, så jeg ser ikke på det som noe problem.. Får heller ta en taxi om det tilfeldigvis skulle skje noe en av de få helgene han tar en kosepils hjemme foran tven...
mamma-ylle og snurpen! Skrevet 17. oktober 2007 #16 Skrevet 17. oktober 2007 Jeg er nok veldig heldig der, for min sambo er edru gjennom hele svangerskapet. Han ønsker det selv og jeg setter selvfølgelig stor pris på det. Men hvis han vil må han gjerne drikke frem til en mnds tid før termin.. kjedelig med full sambo på sykehuset!
Anonym bruker Skrevet 18. oktober 2007 #17 Skrevet 18. oktober 2007 min drakk nesten ikke han..jeg ble så sur for han drakk seg så full..så da lot han heller vær:-)
3+1=4 071107fødeklar Skrevet 18. oktober 2007 #18 Skrevet 18. oktober 2007 sambo sluttet og drikke da jeg ble høygravid..fikk 17 dager før tiden på første så han ha bestemt seg for å heller vente...dessuten så har vi egentlig en litt lang vei å kjøre ca 45 min til sykehuset..
is_rose *overtid* Skrevet 18. oktober 2007 #19 Skrevet 18. oktober 2007 Samboeren min drikker nesten aldri, så har ikke satt noe dato på akkurat det. Om han har tatt seg en øl en kveld og riene kommer om natten, så kan vi ta en taxi )
Krokodillemor Skrevet 18. oktober 2007 #20 Skrevet 18. oktober 2007 Vi er enige om at i desember kan han ta seg en pils eller to på julebord og sånt, men ikke noe mer. Vi har ikke bil så vi må uansett ta drosje til føden. Han har selv sagt at han skal ha mobilen i lomma hele tiden sånn at han merker det med en gang den ringer.
Anonym bruker Skrevet 18. oktober 2007 #21 Skrevet 18. oktober 2007 Skjønner ikke problemet egentlig. Jeg orker ikke være sånn gal gravid masekjerring. Meg og min samboer har en deal om at han går ut så ofte han vil nå, og da kan jeg gå ut når jeg vil og orker etter jeg har født. Jeg synes min kjære fortjener litt pause fra meg og mitt graviditetssnakk innimellom. Tror det gir overskudd for han å være rundt andre og ikke kun tenke på fødselen. Betyr ikke at han er en dårligere far, fordi han vil ut og ta seg neon glass med kompisene!
Luna** Skrevet 18. oktober 2007 #22 Skrevet 18. oktober 2007 Enig med deg anonym! Ingen hysteri her i huset. Han tar seg en pils dersom han vil. De fleste merker vel dersom de skal fø, og det skjer vel ikke på timen heller..... Han har med mobilen. Nå så nært termin er det heller ingen stor-fyll, mne heller en pils for det sosiale sin del .Som regel er jeg med ut.
Anonym bruker Skrevet 18. oktober 2007 #23 Skrevet 18. oktober 2007 ja..av og til lurer jeg på om en del av de verste symptomene gravide (meg inkludert) opplever er faktisk det at vi blir skikkelige hormonbomber som tror vi kan bestemme over alt og alle. Tar meg selv ofte i å sette meg foran min kjære samboer. Huff..håper virkelig ikke jeg blir en real masekjerring etter fødselen også...Kjenner virkelig ikke meg selv igjen til tider.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå