Gå til innhold

Sikkert vært oppe maaange ganger, men hva spiser deres på 10-11 mnd?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurer på om sjarmtrollet spiser litt lite. Tror han er sulten, men har i det siste fått veldig lite melk da for der har det visst blitt litt tomt..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Min får morsmelk når han vil ha (også om natta). Grøt og fruktmos til frokost (liten porsjon), til lunsj får han skive (spiser max 1/2) og fruktbiter, favoritt nå er avocado. Middag enten et middagsglass (spiser hele hvis han liker det) eller litt av det vi spiser. Og så grøt igjen med fruktmos til kvelds (liten prosjon). Syns det er små mengder han eter, men får jo en god del mm ennå. Han har helt middels lengde og vekt.

Skrevet

Min spiser ca det samme som Jamaicas gutt. Men han får ikke mm om natten. Han får mme morgen og kveld + litt til brødmåltidet.

 

 

Skrevet

Det var noen småspisere ja =)

 

Han har fått mm når han våkner og brød litt etter det, men han kan fort spise 2 skiver (blir jo ikke så store skiver når skorper er borte men..). Så får han grøt, litt mer enn full porsjon og frukt, middagsglass og grøt igjen til kvelden. Får tilbud om mm til middagen og kveldsen. Har ikke villet ligge ved puppen, men har skjønt nå at han ikke får ut så mye.. Vært litt urolig om natta i det siste så han trenger nok den puppen..

Skrevet

frokost: 2 brødskiver+vann

lunsj: 2 brødskiver+vann

pupp før soving

90-200ml mme etter soving

middag: 1 middagsglass+vann

mellommåltid:frukt, skorpe el.+vann

kvelds: grøtporsjon+ fruktpure+ vann

pupp før leggings

 

Hun spiser det hun får servert. Nam er det nye yndlingsordet, og det sise om det meste hun får å spise:)

Skrevet

Har en stor gutt på 10 mndr og en uke - han får mme, ikke pupp lenger.

Frokost - grøt og vann

200ml mme før soving

Lunsj - 1 skive uten skorper, fruktglass og vann

200ml mme før soving

Middag - 1/2 - 1 middagsglass

Kvelds - grøt og vann

200ml mme før natta

 

Han har siste 2 ukene våknet om natta rundt 3-4 og da må vi gi han flaske melk for at han skal sovne igjen, lurer derfor på om vi bør kutte ned på melken iløpet av dagen og heller gi mere mat ?

 

 

Skrevet

jeg var litt usikker på om min lille spiser nok så igår var jeg hos helsesøster. hun sa igår at de maks skulle ha 6 dl melk iløpet av dagen. Og med tanke på at det er melk i grøten også, så virker det som om gutten din får mer enn nok melk. Så det er kanskje lurt å gi mer mat istedet for melk om dagen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...