2blånisser Skrevet 14. oktober 2007 #1 Skrevet 14. oktober 2007 Altså hvor mange mnd er babyen når man kan slutte å koke vannet? Tenker på å beg å gi litt vann til middagen (fra middagsglassene) snart.. Han er 5 mnd nå.
Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2007 #2 Skrevet 14. oktober 2007 Har hørt at du bør koke vannet frem til barnet er ca 6 mnd. Men trur ikke det gjør noe om du gir barnet litt vann fra springen. De skal jo vende seg til dette!
Gjest Skrevet 14. oktober 2007 #3 Skrevet 14. oktober 2007 Det siste jeg fikk beskjed om er at det ikke skulle ha noenting å si lenger...... det er altså helt unødvendig å koke vann til de små (selv er jeg ikke like sikker på det altså men... ) kanskje det ikke er så farlig å tenke når kan jeg.... osv
Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2007 #4 Skrevet 14. oktober 2007 Du trenger ikke koke vannet... Jeg fikk beskjed om at f.eks på sykehuset i Oslo, der ble babyene gitt vann rett fra springen på fødeavdelingen.... Jeg kokte vannet til nå nylig, (3 mnd baby) men da jeg hørte at selv de på sykehusene brukte vannet ukokt, ja da tenkte jeg at da kan det vel ikke være såååå farlig... (Med mindre man får vann fra brønn, med dårlig kvalitet, veldig gamle rør eller lignende...) Vann til mme ville jeg kokt opp frem til babyen var 6 mnd.
Gjest Ut på tur Skrevet 14. oktober 2007 #5 Skrevet 14. oktober 2007 Jeg fikk vite jeg kunne gi ukokt vann til min på 6 uker da jeg var på HS
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå