Gå til innhold

k.vorter. noen andre?


Anbefalte innlegg

Skrevet

er nå 9 dager igjen til termin, og lurer nå på om jeg har fått kjønnsvorter. aldri hatt det før. men ut i fra det jeg har lest på nette så kan det høres ut som det er det. det sies at man ikke kan gjøre noe med det før fødselen og at de da også kan forsvinne av seg selv. så lurer egentlig på om jeg bare da skal vente og se hva som skjer. eller bør jeg si noe til jm? noen med erfaring?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

det anbefales at de skal pensles etter fødselen ja:)

Skrevet

Hei. Hadde det i mitt forige svangerskap. De prøvde å fryse dem bort under graviditeten, men det hjalp ikke. Hos meg forsvant de av seg selv umiddelbart etter fødsel.

Skrevet

Man skal ikke pensle kjønnsvortene verken under graviditet eller under ammingen siden stoffet som pensles på er "gift" som også sprer seg i kroppen. (dette er ikke farlig for en voksen person, men for babyen)

Vent derfor med pensling, de kan gå bort av seg selv. Er de plagsomme så kan du fryse de bort, eller ta laser. Dette gjøres på sykehus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...