tralletonetroll Skrevet 13. oktober 2007 #1 Skrevet 13. oktober 2007 Min lille sønn har fått sin første tann! Den brøt ut på torsdagskveld, og er fremdeles kun ett bittelite riskorn. Jeg fikk tips om å kjøpe tannbørste på HS på 3 mnd-kontroll for å venne han til den, og hjelpe til fordi det tydeligvis klødde. Han gliser og er helt salig når jeg masserer med børsten. Jeg trodde det skulle være på "liksom" en god stund til.. Men, nå er det altså på alvor :-). Det jeg lurer på er når begynner man med tannpasta? Når jeg googler spm, så kommer det jo svar som: ved 6mnd når det første tannen dukker opp, allerede ved den første tannen osv. Han har jo ikke smakt noe annet enn melk, vann og dentinox! Åsmund er jo så liten.. Noen som vet?
tralletonetroll Skrevet 13. oktober 2007 Forfatter #2 Skrevet 13. oktober 2007 Overskriften skulle selvfølgelig være: Angående tannpuss på DE bittesmå... ;-)
Tiggywinkle Skrevet 13. oktober 2007 #3 Skrevet 13. oktober 2007 Begge jentene mine har fått tenner tidlig. Jeg har da begynt med en knapt synlig mengde Zendium tannkrem, den virker som den mildeste av variantene. Rart å pusse de små hvite:-)
Lilleprins og mamma Skrevet 15. oktober 2007 #4 Skrevet 15. oktober 2007 Hei Enestående!! WoW å Åsmund har fått sin føste tann. Gratulerer!! Her har det ikke skjedd noen på tann-fronten. Mathias blir 6 mnd nå denne uken og har ikke fått noen tenner enda. Klør mye - sikler hele tiden og prøver å stappe begge hendene i munnen :-) Storebror var 7-8 mnd når han fikk sin første tann. Hadde kjøpt tannbørste til han noen uker før han fikk den første slik at han hadde vendt seg til den - tygget på den og lekt litt med den. Tenkte jeg skulle kjøpe tannbørste til Mathias nå slik at også han blir vant. Pusset den første tannen til Fredrik med en gang den kom opp. Ikke mye tannkrem på nei.... I og med at Åsmund får morsmelk så anbefaler de tannpuss så tidlig som mulig på de små tennene. Var dere mange på treffet nå på fredag? Mathias har vært mye syk de siste ukene. Først et par runder med forkjølelse og nå har han fått øyekatarr. Han får kjørt seg siden han har en storebror som går i barnehage. Sees snart!! Klem :-)
tralletonetroll Skrevet 15. oktober 2007 Forfatter #5 Skrevet 15. oktober 2007 Hei Mamman til Lilleprinsen :-)! Vi har begynt tannpussen! Her er det puss puss så får du en suss, og det blir ikke hull i en tann som er ren, 2 ganger om dagen! Åsmund storkoser seg når vi gjør det. Det virker som om nummer 2 er på vei også. Jaja.. Det var hyggelig på fredag som vanlig. Vi var få denne gangen. Vi var vel meg og Mirte, Lima, Wonderboy og Luna. Jeg kan heller ikke den 26., men er selvfølgelig mottakelig for en sms :-). Nå skal jeg til frisøren! Har tante Mette på besøk, og hun skal passe den litt gretne sjarmøren! Klem
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå