alleminesmå Skrevet 13. oktober 2007 #1 Skrevet 13. oktober 2007 Er litt fortvilet kjøpte en vogn på baby best i våres og allerede etter 2 mnd. gikk den i stykker. Dette har vært en lang prosess med direktoratet for sikkerhet inne i bildet. Fikk tirsdag anmodning om å levere vognen til baby best og kreve å få se sikkerhets testene. Da jeg kom dit var butikken stengt av namsmannen. Baby best har begjært seg selv konkurs.... Hvilke rettigheter har jeg nå? Har vært i kontakt med lageret til baby best og de har fått inn mengder av vogner som ikke holder. Dette gjelder hjul, kanten på sportsvognen til babybest inne i kallosjen Om det er flere som har problemer med sine vogner så ta gjerne kontakt.
1stor1liten =) Skrevet 13. oktober 2007 #2 Skrevet 13. oktober 2007 er det den nettbutikken du snakker om? er de konkurs? har ikke kjøpt noe der før men sendte mail om en vognpose jeg vurderte, og da sa at det var en vare som de tok inn hele tiden og ikke gikk tom for. da er de vel ikke konkurs? (jeg har ikke peiling altså,men ble litt nyskjerrig nå)
Gjest Skrevet 13. oktober 2007 #3 Skrevet 13. oktober 2007 hmmmm er det bare den butikken eller BabyBest som kjede som er konk? Hvis det er kjeden har du nok ingen sak:(
alleminesmå Skrevet 13. oktober 2007 Forfatter #4 Skrevet 13. oktober 2007 Det er nok hele kjeden som er konkurs. Alle butikkene og netthandelen er stengt. De skulle åpne nye butikker i november... Det står i brønnøysund registeret at de er konkurs.
alleminesmå Skrevet 13. oktober 2007 Forfatter #5 Skrevet 13. oktober 2007 Forresten så sier min bror, som har hatt leveringer på lageret deres, at der er det mye varer og at det antagelig blir et skikkelig utsalg av boet.
Pepsimaximusa *mammatil2* Skrevet 13. oktober 2007 #6 Skrevet 13. oktober 2007 Nettbutikken er da oppe og går den.. Og butikken her i Moss lever også i beste velgående..Hmm...
Fia tobarnsmor Skrevet 13. oktober 2007 #7 Skrevet 13. oktober 2007 Jeg har handlet på BabyBest senest i dag..
alleminesmå Skrevet 13. oktober 2007 Forfatter #9 Skrevet 13. oktober 2007 linken til netthandelen går til en side som ikke finnes. Jeg var på butikken i Moss på onsdag og da var den stengt. Fikk beskejd i informasjonen om at Namsmannen hadde stengt den på tirsdag.
Circe Skrevet 13. oktober 2007 #10 Skrevet 13. oktober 2007 http://www.babybest.no/ Funker fint den Er inne nå
alleminesmå Skrevet 13. oktober 2007 Forfatter #11 Skrevet 13. oktober 2007 Da er det noe som ikke stemmer... dette er kopi av informasjonen på brønnøysundregisteret. Er butikken i Moss åpnet igjen skal jeg sannelig forte meg ned før de stenger igjen. Konkurs - åpning Ved Nedre Romerike Tingrett er det åpnet konkurs i boet til: Navn/foretaksnavn: BABYBEST MOSS AS Adresse: Hvamsvingen 9-11 2013 SKJETTEN Organisasjonsnummer: 988 698 067 Tidligere navn: ALUFELG NORGE AS Bransje/stilling: Butikkhandel med fritidsutstyr, spill og leker Konkurs åpnet: 08.10.2007 Åpnet etter: Oppbud Saksnr: 07-150179KON-NERO Krav i boet meldes bostyrer, Adv. Jostein Nordbø, Postboks 63, 2001 LILLESTRØM, E-post [email protected] innen 12.11.2007. Fristdagen er 08.10.2007 .
Circe Skrevet 13. oktober 2007 #12 Skrevet 13. oktober 2007 Nei, netthandelen er nede. Men det kan jo være midlertidig
alleminesmå Skrevet 13. oktober 2007 Forfatter #13 Skrevet 13. oktober 2007 Det står forøverig det samme på de andre Babybest butikkene også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå