Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2007 #1 Skrevet 12. oktober 2007 Og jeg er alene med to barn. Jeg bor på en ny plass, kjenner ingen og har heller intet nettverk. Det er magen som trøbler. Legen kaller det gastritt (og mulignes noe mer) og mener det er stressrelatert (jeg verken røyker, drikker eller gjør noe anner for å fremprovosere denne betennelsen i magesekken. Unntatt å spise sterk mat som jeg nå har måttet slutte med). Jeg er i såpass dårlig form at jeg såvidt greier å ta vare på meg selv. Livet er tungt Hadde det bare vært omgangssjuke så.. Jeg lurer på hva som skjer nå? Hvor kan jeg henvende meg? Familien bor i en annen landsdel. Barnefar er ute av bildet. Hva kan legen gjøre? Kan han skrive feks en søknad om avlastningshjem? Uten min vilje. Jeg har IKKE lyst å ha barna mine i avlastningshjem... Men jeg er såpass syk at jeg kjenner at jeg såvidt mekter å ta meg av barna. Ei natt var det så vondt at jeg vurderte å ringe 113, men gjorde ikke det. Jeg snakka med legevakta som ville se på meg midt på natta, men jeg kunne ikke på grunn av barna.. jeg kan heller ikke ta sterke smertestillende da jeg ammer. Noen som har vært i lignede situasjon?
Ella28 Skrevet 12. oktober 2007 #2 Skrevet 12. oktober 2007 Du får vel en slags behandling for betennelsen eller? Har du blitt sjekket med et gastroskop(slange ned i magesekken)? Hvis det er noe som blør der nede,kan du jo få lav blodprosent og bli veldig slapp,men de har vel sjekket den regner jeg med? Du bør uansett sjekke det ut,for det kan bli verre og da KAN det bli alvorlig. Hvis du ikke har noen til å ta barna dine,må du jo finne en alternativ løsning,kanskje du må kontakte barnevernet ja. Eller må du fikse en privat barnevakt som kan bo hos deg mens du er til evt utredning og behandling da? Barna må jo passes på,enten på den ene eller den andre måten.
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2007 #3 Skrevet 12. oktober 2007 Jeg har ikke blitt sjekka med gastroskopi nei. Og ikke kan jeg ta medisiner da jeg ammer. Føler meg rådvill..
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2007 #4 Skrevet 12. oktober 2007 Da hadde jeg sluttet å amme sånn at jeg kunne fått medisiner så jeg ble såpass at jeg kunne ta meg skikkelig av ungene mine. Tror de trenger det bedre enn morsmelken akkurat nå.
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2007 #5 Skrevet 12. oktober 2007 slutt å amme og ta medisiner!!! enkelt og greit, viktigere at du kan ta deg av barna enn at du ammer
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2007 #6 Skrevet 12. oktober 2007 Jeg er enig med dem over her. Jeg skjønner egentlig ikke hva problemet ditt er. Om du vil ta vare på deg, og bli frisk, så slutt å amme og ta medisin. Det har blitt folk av barn som ikke har fått noe annet enn mme og.
Ella28 Skrevet 12. oktober 2007 #7 Skrevet 12. oktober 2007 Men har de målt blodprosenten din? Det må de jo gjøre,og ta endel andre prøver! Lever,galle,bukspyttkjertel bl.a.,når du har symptomer fra magen. Hvis det er en gastritt,kan du ha lett blødende slimhinner,og over tid kan du miste endel blod. Det kan jo også være et magesår,og det bør uansett utredes med et gastroskop! Da skal du ha kur mot dette,det gis isåfall to typer antibiotika og et annet medikament mot syreproduksjon i magen. Ok,amming er viktig,men det kan ikek gå på liv og helse løs heller! Hva med å pumpe deg mens du får en evt behandling,og så gå over til amming igjen senere? Det er jo en mulighet. Er det virkelig ingen som kan komme og bo hos deg en uke eller så og hjelpe til med barna mens du kommer deg?
Ella28 Skrevet 12. oktober 2007 #8 Skrevet 12. oktober 2007 Hvor bor du hen forresten? Er det østlandet?
Gjest Skrevet 12. oktober 2007 #10 Skrevet 12. oktober 2007 Anonym over her.. du forstår kanskje ikke problemet hennes, men det er likevel lov å vise empati.. jeg kan forstå at å slutte å amme ville blitt ett nederlag, for mange betyr det veldig mye å amme barna sine. Men når det ikke går så er mme like så bra altså, bedre enn å gå å ha det slik i allefall:) håper alt ordner seg for dere og lykke til:)
Ella28 Skrevet 12. oktober 2007 #11 Skrevet 12. oktober 2007 Hvor sånn ca da? Kanskje du bor i nærheten av meg;) Jeg jobber på en mage-tarm-avdeling.
Anonym bruker Skrevet 13. oktober 2007 #12 Skrevet 13. oktober 2007 Jeg bor på en liten plass litt utenfor Oslo. Pendler til Oslo hver dag. Og jeg har så voooooondt
Anonym bruker Skrevet 13. oktober 2007 #13 Skrevet 13. oktober 2007 Jeg vil ikke slutte å amme fordi det er det beste for barnet mitt. Han er disponert for astma og allergi (og det som følger med) i tillegg tok han bhgstarten så tungt at bhg anbefaler meg å IKKE slutte å amme nå! Vente til han blir mere trygg. Dessuten vet jeg fra forrige gang jeg amma at når jeg slutter så blir det straks mye vanskeligere å stå opp om natta. (ja, for mine barn våkner flere ganger om natta. De har astma begge to og er mye tette) Vet ikke hvorfor det er sånn, men ting blir mye tyngre når jeg ikke ammer. (nå har jeg bare amma èn gang før da, men alikevel)
Anonym bruker Skrevet 13. oktober 2007 #14 Skrevet 13. oktober 2007 Nei, da få du bare gå med magevonde, og ikke kom hit og syt. Det er så kjip med folk som blir syke, men ikke gjør noe med det...og heller komme hit med syting for å få litt empati fra andre. Får hvertfall ikke noe av meg. Ikke noe store tap for deg, men om du velger å amme og bli syk, så få du bare gjøre det!
Anonym bruker Skrevet 13. oktober 2007 #15 Skrevet 13. oktober 2007 Takk Ella28, det er godt at du vet hva du snakker om Jeg "følger med deg" her inne på dib. Leser alltid innleggene dine og ble veldig glad når jeg så at du hadde svart. Jeg har vært på ultralyd og der utelukka de gallestein hvertfall. Kringliggende organer så også bra ut, bortsett fra levra som hadde en klump på seg. Men det sa legen at jeg bare måtte leve med og det ga ikke symptomer. Min nye lege sier at han har også jobba på den avd og han sier at de IKKE kan være sikker på at det ikke feiler kringliggende organer noe. Og magesekk/tarm er ikke sjekka. Jeg har så syyyykt vondt i ryggen også når jeg har smerter i magen... og jeg får nesten ikke i meg mat mer Jeg kjenner jo at jeg er sulten, men klarer ikke spise, vil nesten brekke meg! Og jeg har ikke smerter hele tida, men når de kommer så er de så intenst vonde at jeg nesten kaster opp. Det er syyykt vondt Kjæresten min (jeg bor ikke sammen med han, men vi skriver mld hver dag) sier at han merker at jeg har vondt til ca samme tid hver morgen. Rundt halv 4- 4 og rundt kl 6. Og på morgenen er det spesielt ille. Ofte plages jeg om kveldene også, men ikke i like utpreget grad som på morgenen. Og RYGGEN! Hva faen er det som gjør at jeg får så intenst vondt i RYGGEN? Jeg har aldri vondt i ryggen uten å ha vondt i magen også. Og omvendt.
Ella28 Skrevet 13. oktober 2007 #17 Skrevet 13. oktober 2007 Noen magesmerter kan jo gi utstråling til ryggen,men jeg vil ikke spekulere noe mer i hva du kan feile. Vi får stadig inn pasienter med akutte magesmerter,og da skal de jo utredet grundig før man bare sender dem hjem igjen! Regner med at de har konkludert med at den "klumpen" på leveren er en godartet cyste? Nei,jeg kan egentlig ikke si noe mer enn at du bør komme deg på sykehuset og få en skikkelig utredning! Man skal ikke gå med sånne smerter uten å få det sjekket. Du må jo bare få noen til å komme og passe barna dine. Jeg bor dessverre litt lenger unna,endel mil mot nord fra Oslo:(
dagni Skrevet 13. oktober 2007 #18 Skrevet 13. oktober 2007 Til anonym over: Det var det mest udugelige svaret jeg noen gang har lest... Kjære deg... Jeg kan godt forstå du er lei deg...og sliten...-og antakelig full av dårlig samvittighet fordi du har mindre overskudd til barna.. Vi vil jo så gjerne gi dem alt!! - Og når man som mamma ikke klarer dette, så er det vondt..sånn er det bare! Jeg har ikke noe medisinsk bakgrunn, så jeg kan heller ikke tippe hva som feiler deg, eller hva du bør gjøre.. Men, hva med å hendvenne deg til barnevernet? Hør hva de kan råde deg til..-fortell dem om at du ikke ønsker avlastningshjem..Barnevernet kan være utrolig hjelpsomme! Har du noen venninner el.l som kan avlaste deg noen ganger i uken? Barnehagestart kan være tøft for veldig mange små...men, det tar nok ikke lange tida før han ikke en gang har tid å si hadet til deg..-hør mer mer legen din...spør og grav..ikke gi deg! Hva med naturmedisin? Jeg vet ikke hva annet jeg kan si enn at jeg håper alt ordner seg for deg...Og sender deg en stooor klem!
Gjest marie-s Skrevet 13. oktober 2007 #19 Skrevet 13. oktober 2007 Hva er galt med avlastningshjem? Hvorfor ikke få litt hjelp, så kan både du og barna få det bedre. Du får tid til å bare legge deg ned å slappe av og vite at barna har det bra? Og det er jo ikke bare barnevernet som tilbyr avlastningshjem, Amathea gjør også det.
Matja Skrevet 14. oktober 2007 #20 Skrevet 14. oktober 2007 Unnskyld meg, men dette innlegget virker ikke helt troverdig! Hvem vil leve i et smertehelvete og amme, enn å ha et bedre liv og ikke amme?? Jeg ammer ikke, og min lille er helt fin! Det er mange som ikke ammer (flere enn vi tror) og de lider ingen nød! De lærde strides om hvor lenge det er viktig å amme sine barn, og mange mener at har du ammet den første måneden er grunnlaget lagt, og resten er bare ren bonus. Det er TULL å ha så vondt og ikke ville gjøre noe med det! Og dette handler ikke om å vise sympati eller empati eller noe, men å sette fokus på hva som er viktig her i livet! Barna dine har det sikkert kjempebra med en mor som lever i et smertehelvete og som ikke ønsker å gjøre noe med det! Hvis du tar medisiner er det jo ikke sikkert at du trenger noe avlastning i det hele tatt, og da ordner det seg jo da. Beklager virkelig altså, men dette blir for dumt! Selv ville jeg gjort alt jeg kunne for å ha et bra liv, men det er jo tydeligvis ikke alle som tenker likt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå