Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2007 #1 Skrevet 12. oktober 2007 Våknet i dag med ein sterk smerte i ribbebeina på venstreside. vont når eg puster, og veldi vondt når eg trykker på det. smerten går fra under venstre brystet til midten, og kan kjennes ut som om at det er brukket. Har ikkje gjort noe hardt fysisk arbeid, og kan ikke husket å skade meg her. Er i Uke 34. og kan det vere svangerskapsforgiftning? Lege har ikke tatt urinprøver, så vet ingenting om protein i urin. men boldtrykket er normalt, eller det vil si, det var normalt for nesten to uker siden. viss ikke det ersvangerskapsforgiftning, er det noen som har en idee om hva det kan vere?? håper det er noen som kan hjelpe meg.
Ioren Skrevet 12. oktober 2007 #2 Skrevet 12. oktober 2007 Jeg skal ikke si om det er det ene eller det andre, men om du er bekymret, så burde du dra på legekontoret ditt/helsestasjonen din. Be dem ta urinprøve og blodtrykk. Dette kan de gjøre på lab'en uten timeavtale Mye bedre å komme deg dit og få bekrefta/avkrefta om det er noe enn å sitte her og være bekymret
☆:*´¨`**´¨`*:☆ Skrevet 12. oktober 2007 #3 Skrevet 12. oktober 2007 Man må vel egentlig ha høyt blodtrykk, protein i urinen og hodepine for at de skal tro det er sv forgiftning, Jeg var inne på KK for det i natt med all symptomer på det men ikke høyt blodtrykk så da ble jeg sendt hjem igjen, så tror du må ha alle symptomene. Men to uker er en stund så jeg ville stukket innom å sjekket blodtrykk og urin. Hvis det er fint så kan det jo være babyen som har sparket deg om natten eller noe.
Ioren Skrevet 12. oktober 2007 #4 Skrevet 12. oktober 2007 Stemmer nok det, var selv inne på ahus i forgårs men "manglet" også høyt blodtrykk, så da ble jeg sendt hjem igjen med beskjed om å dra innom lege eller helsestasjon på mandag for å måle blodtrykket igjen da... Jeg ville iallefall ha dratt innom og sjekket om det var 2 uker siden sist jeg sjekket
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2007 #5 Skrevet 12. oktober 2007 jeg ble lagt til observasjon med kun høyt bt og mykje ødem i kroppen så er nok forskjelligt dette. Men det der med smerter under ribbeina kan vist være ein ganske alvorlig type svangerskaps forgiftning der ein nødvendig vis ikkje har andre symptomer. Og blodtrykket kan ha gått opp det er tross alt 2 uker siden du har målt det og, protein i urin kan du og ha fått så dette ville eg ha sjekket oppi. Ringe lege, føden eller jordmor er mitt råd.
Ioren Skrevet 12. oktober 2007 #6 Skrevet 12. oktober 2007 Formulerte meg kanskje litt dårlig - ble også lagt til observasjon selv om bt var normalt. Tror de fleste sykehus har det som rutine.. Til HI; har du snakket med noen enda?
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2007 #7 Skrevet 12. oktober 2007 om du har SF eller ikke er opp til lege og finne ut av. men vist du mistenker det.. så hadde ikke jeg kastet vekk tiden min med og skrive det inn her først... ring legen din! det kan og være en nerve som er kommet i klem.
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2007 #8 Skrevet 12. oktober 2007 Har no sittet på legekontoret sidenkl hal 2. Når eg kom dit fikk eg beskjed om at eg måtte ha time, og sette meg opp til fastlegen min. spurte om dei kunne bare sjekke det fort, men nei, eg måtte ha time. og det tok de 2 1/2 time bare for å få sjekket boldtrykket!! eg satt å ventet i nesten 2 og en hal time for å komme inn!!! Fikk sjekket alt, og alt er bra. kunne ikke finne noe feil. Legen (ikke fastlegen min, for han gikk når han var ferdimed sine pass. Veldi dårli gjort av legen, å bare la meg sitte å vente til en annen lege kunne ta meg inn!!!) ringte til KK og di fann ut sammen at så lenge alle restultat er bra, og ikke noe blir verre så trenger eg ikke bekymre meg. Jordmor trudde at det kunne vere luft i klemme. fikk nr til lege, så nå trenger eg ikke bekymre meg. Takk for alle svar her inne:) trengte bare eit dytt i ryggen for å komme meg ned på legestasjonen å få avklart dette.
KristineH79 Skrevet 12. oktober 2007 #9 Skrevet 12. oktober 2007 Har hørt om babyer som har sparka så kraftig at ribbeina har brekt, kan jo være d som har skjedd oxo da! Er av og til redd pjokken skal gjøre d m meg oxo, for får sinnsykt vondt noen ganger...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå